Spacer

i

Autor: pixabay.com/PublicDomainPictures

Akcesoria dla mamy i dziecka, które idealnie sprawdzą się na zimowy spacer z niemowlakiem

2023-11-21 10:19

Pierwsze miesiące życia dziecka to dla rodziców prawdziwy, emocjonalny rollercoaster. Z jednej strony świeżo upieczeni mama i tata są szczęśliwi, zakochani w maluchu i pełni czułości, z drugiej strony są niewyspani, zmęczeni i mają czasem wszystkiego dosyć. Aby nie popaść w rutynę i mieć odskocznię od siedzenia w domu z bobasem, warto postawić na spacery, które relaksują, pozwalają się dotlenić oraz poznać nowych ludzi. Jakie akcesoria przydadzą się na zimowy spacer z niemowlakiem?

Pojawienie się dziecka w życiu każdego człowieka jest jednym z najpiękniejszych, najbardziej wyczekiwanych momentów. To niesamowite, jak mały człowiek potrafi wywrócić wszystko do góry nogami i rozkochać w sobie swoich rodziców. To właśnie zadaniem mamy i taty jest pokazanie dziecku świata oraz jego prawidłowy rozwój, który możemy wspierać odpowiednimi zabawami oraz ćwiczeniami. Warto pamiętać również o codziennych spacerach, dzięki którym zwiększamy odporność malucha.

Akcesoria dla mamy i dziecka na zimowy spacer

Spacery oprócz tego, że są zdrowe, są również przyjemne. Rodzicom pozwalają się zrelaksować, maluchy z kolei mogą zaliczyć drzemkę na świeżym powietrzu. Istnieje kilka naprawdę fajnych gadżetów, które świetnie sprawdzą się na spacery zimową porą.

Uchwyt na napój

Jednym z bardzo przydatnych akcesoriów na spacery niewątpliwie jest uchwyt na napój, który często wykorzystujemy zarówno podczas upałów, jak i mrozów. W większości jest to gadżet, który dostajemy w zestawie z wózkiem, można go też jednak dokupić dodatkowo i nie jest to duży koszt.

Śpiworek do wózka

Świetną opcją na zimowe spacery są śpiworki do wózka, które chronią malucha przez zimnem i mroźnym wiatrem. Przydadzą się przede wszystkim na obszarach podmiejskich, gdzie na otwartej przestrzeni wiatr jest zdecydowanie silniejszy i mniej przyjemny. Śpiworek można oczywiście zastąpić grubszym kocykiem, który również świetnie spełni swoją rolę.

Folia przeciwdeszczowa

Pogoda wcale nas nie ogranicza, na spacery można wychodzić również podczas opadów deszczu czy śniegu, pod warunkiem że nie jest to wielka ulewa. Wystarczy wówczas nałożyć na wózek folię przeciwdeszczową, która ochroni malucha przed spadającymi kroplami deszczu lub płatkami śniegu.

Mufki do wózka

Kolejnym gadżetem, który z roku na rok zyskuje na popularności, są mufki do wózka. To nic innego, jak grube rękawiczki, które przyczepiamy do ramy wózka. Dzięki temu dłonie nam nie marzną, a my nie musimy pamiętać o tym, by zabrać na spacer rękawiczki.

Ogrzewacz do rąk

Jeżeli nie mamy mufek, a rękawiczek zapomnieliśmy, zawsze warto mieć w wózku ogrzewacze do rąk, które na pewno nie raz przydadzą się podczas zimowych spacerów. W ogrzewaczach tych pływa blaszka, której przełamanie powoduje wywołanie ciepła. Ciepło to będzie wydzielane przez około godzinę, wystarczy więc na spacer z maluchem.

Torba do wózka

Na każdy spacer, nie tylko zimowy, warto zabrać ze sobą torbę, w której możemy schować jedzenie dla bobasa, zabawki, dodatkowy kocyk, przekąskę dla siebie czy też smoczek.

Pałąki i przywieszki do wózka

Nie każdy maluch lubi spacery. Jeżeli po jakimś czasie nasz niemowlak zaczyna się denerwować, warto przetestować pałąki i przywieszki do wózka, które najczęściej są kolorowe, wydają dźwięki lub poruszają się i potrafią na długo zająć dziecko.