Afera Taylor Swift vs Scooter Braun - o co chodzi? Jest w nią zamieszany Justin Bieber!

2019-07-01 11:45 MK
Taylor Swift Scooter Braun
Autor: FaceToFace/REPORTER

Taylor Swift nie ma łatwo w show-biznesie. O konfliktach gwiazdy z innymi postaciami ze świata mediów mówi się od dawna. Niedawno doszło do porozumienia na linii Swift - Katy Perry, ale na horyzoncie mamy kolejną aferę z wykonawczynią hitu Look What You Made Me Do w roli głównej. Tym razem, artystka ostro odniosła się do faktu, że Scooter Braun wykupił prawa do jej muzyki. Nie kryła swojego smutku i zdruzgotania! Do sprawy włączył się Justin Bieber. O co poszło? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl.

Taylor Swift kontra Scooter Braun - czy to kolejna wojna z udziałem wielkiej gwiazdy popu? Wszystko na to wskazuje! Amerykańska wokalistka podzieliła się z fanami informacją, że jest przygnębiona doniesieniem, o którym przeczytała w sieci. Mianowicie, wieloletni menadżer Justina Biebera wykupił wytwórnię, dla której Taylor nagrała sześć bestsellerowych albumów. Jak można przeczytać w liście artystki skierowanym do fanów, fakt ten ją załamał. Wszystko przez to, że Scooter Braun niejednokrotnie drwił z niej oraz ściśle współpracował z gwiazdami, które nie szczędziły jej uszczypliwych komentarzy. Mowa między innymi o Kanye Weście i Justinie Bieberze.

Taylor Swift vs Scooter Braun - o co chodzi?

Wielu fanów zaczęło zadawać sobie pytania, co tak właściwie zmienia fakt, że Scooter Braun nabył wytwórnię płytową Big Machine Records, skoro Taylor i tak od niej odeszła. Okazuje się, że wiele. Podpisując kontrakt, Swift miała zaledwie kilkanaście lat. Nie wiedząc zapewne do końca, jak działa biznes muzyczny, zobowiązała się do wydawania płyt pod szyldem BMR przez 15 lat! Jak wyznała w liście, po odejściu do Universal Music Group, nie mogła wykupić pełni praw do swojego materiału zgromadzonego na sześciu poprzednich albumach. Wobec tego, Scooter Braun, nabywając cały katalog firmy, ma prawo dysponować twórczością artystki, nie mając w nią żadnego wkładu, np. wydawać kompilacje przebojów, zarządzać utworami w serwisach streamingowych czy nawet wstrzymać produkcję sześciu albumów gwiazdy!

To najgorszy scenariusz. Tak to bywa, gdy podpisujesz umowę na piętnaście lat z kimś, dla kogo termin lojalność jest tylko umowny. A kiedy ten człowiek mówi, że muzyka ma wartość, okazuje się, że ma na myśli, iż ​​jej wartość jest zależna od mężczyzn, którzy nie mieli żadnego udziału w jej tworzeniu. Kiedy zostawiłam swoje nagrania w rękach Scotta (poprzedniego właściciela), pogodziłam się z faktem, że w końcu je sprzeda. Nigdy w moich najgorszych koszmarach nie wyobrażałam sobie jednak, że kupującym będzie Scooter [Braun].

Justin Bieber krytykuje Taylor Swift

W obronie swojego przyjaciela i menadżera postanowił stanąć Justin Bieber. Na swoim Instagramie, 25-latek napisał, że nie rozumie powodów, dla których artystka opublikowała taki post. Zarzucił jej, że widocznie oczekiwała współczucia, samemu napędzając falę hejtu w stronę Scootera Brauna. Na końcu wyznał jednak, że wraz ze współpracownikiem, życzą Taylor jak najlepiej i ma nadzieję, że będą mieli okazję porozmawiać o wszelkich nieporozumieniach na żywo. Największe gwiazdy Hollywood stanęły jednak w obronie Swift. Stanowisko autorki hitu Shake It Off poparli między innymi: Katy Perry, Ariana Grande oraz Cara Delevingne.

Wyświetl ten post na Instagramie.
Hey Taylor. First of all i would like to apologize for posting that hurtful instagram post, at the time i thought it was funny but looking back it was distasteful and insensitive.. I have to be honest though it was my caption and post that I screenshoted of scooter and Kanye that said “taylor swift what up” he didnt have anything to do with it and it wasnt even a part of the conversation in all actuality he was the person who told me not to joke like that.. Scooter has had your back since the days you graciously let me open up for you.! As the years have passed we haven’t crossed paths and gotten to communicate our differences, hurts or frustrations. So for you to take it to social media and get people to hate on scooter isn’t fair. What were you trying to accomplish by posting that blog? seems to me like it was to get sympathy u also knew that in posting that your fans would go and bully scooter. Anyway, One thing i know is both scooter and i love you. I feel like the only way to resolve conflict is through communication. So banter back and fourth online i dont believe solves anything. I’m sure Scooter and i would love to talk to you and resolve any conflict, pain or or any feelings that need to be addressed. Neither scooter or i have anything negative to say about you we truly want the best for you. I usually don’t rebuttal things like this but when you try and deface someone i loves character thats crossing a line.. Post udostępniony przez Justin Bieber (@justinbieber)
Najnowsze