Kultowe piosenki

50 najpopularniejszych hip-hopowych hitów w historii. Te utwory były słuchane najczęściej

2024-04-04 10:38

Hip-hop to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych gatunków muzycznych. Fenomen rozpoczął się pod koniec XX wieku. Teraz to najbardziej mainstreamowa muzyka obok popu. Które piosenki sprawiły, że rap stał się tak wielką potęgą? Opublikowano zestawienie 50 utworów, które cieszą się największą popularnością w internecie.

Rap zdominował świat muzyki. Można to zauważyć nawet na polskim podwórku. Aktualnie w gronie najpopularniejszych muzyków znajdują się tacy artyści jak Mata, Quebonafide, Oki czy Sobel. Jednak popularność muzyki hip-hopowej zaczęła się od małych czarnoskórych środowisk w Stanach Zjednoczonych. Za korzenie rapowego fenomenu uważa się nowojorski Bronx. To tam na ulicach spotykały się młode osoby, które tańczyły i śpiewały tę charakterystyczną muzykę. Z czasem gwiazdy ulicy stały się gwiazdami światowej sceny. Które piosenki aktualnie uważane są za najpopularniejsze w historii rapu? Zestawienie opublikowała najpopularniejsza aplikacja streamingowa. Podano tytuły 50 kawałków, które przeszły do historii.

Lewandowski rapuje z Quebonafide!

50 najpopularniejszych rapowych hitów

Spotify opublikował listę 50 piosenek z największą liczbą wyświetleń w historii aplikacji. W zestawieniu pojawili się tacy artyści jak Eminem, Kanye West, Travis Scott, Drake, Kendrick Lamar czy Post Malone. O jakich utworach dokładnie mowa? Wszystkie kawałki z rankingu znajdziecie w zamieszczonej niżej galerii.