35 lat Last Christmas! Poznajcie najlepsze covery wielkiego świątecznego hitu!

2019-12-03 12:28 AD
Last Christmas
Autor: YouTube/ https://www.youtube.com/watch?v=niyI8_qzYrQ/ https://www.youtube.com/watch?v=29wO9dLJBrw/https://www.youtube.com/watch?v=E8gmARGvPlI

Każde święta są wyjątkowe, ale większość z nas pamięta... Last Christmas. George Michael stworzył gwiazdkowy hit, który został jednym z symboli zbliżających się świat. W Polsce piosenkę słyszymy tak często, że powstała nawet specjalna gra zwana Whamageddon! Powstała również niemal niezliczona liczba coverów Last Christmas. Na ESKA.pl przedstawiamy wam te najlepsze spośród nich!

Last Christmas w 2019 roku obchodzi już 35 urodziny! Piosenka, która zdobywała serca naszych rodziców i królowała na listach przebojów, wciąż jest świątecznym hitem numer jeden. Jej jedyną konkurencją jest Mariah Carey i jej przebój All I Want For Christmas Is You. Święta to jednak czas, gdy dzielimy się i godzimy, więc oba utwory wspólnie od lat dzielą się tytułem najlepszej piosenki na Boże Narodzenie. George Michael, gdy tworzył swój utwór nie miał pojęcia, że tak znacząco wpłynie na życie ludzi na całym świecie. W Polsce trwa właśnie kolejna edycji Whamageddonu, czyli zabawy, która powstała na podstawie Last Christmas. W kinach w 2019 roku zadebiutuje film, który w całości zainspirowany został właśnie przez piosenkę Wham! Każdego roku powstają również kolejne covery utworu. Niektóre przygotowują fani w domowym zaciszu, inne są autorstwa wielkich gwiazd muzyki. Na ESKA.pl znajdziecie te, które szczególnie zapadają w serce! Jedno jest pewne - nie umiemy już bez last Christmas obchodzić świąt!

Last Christmas - najlepsze covery

Po piosenkę sięgali już niemal wszyscy. Gwiazdy rocka i popu próbowali przedstawiać ja na swój sposób przez ostatnie trzydzieści pięć lat. Wśród wykonawców była między innymi Ariana Grande, która świetnie czuje się w świątecznym repertuarze.

Piosenka Wham! pojawiła się również w wielu filmach i serialach. Niedługo usłyszymy ją w filmie Last Christmas, który właśnie wchodzi do kin. Wcześniej pojawiła się między innymi w serialu Glee, gdzie wykonała ją Lea Michele.

Utwór wykonywali również mniej znani artyści jak Vintage Andrews Sisters. Nie znaczy to, że covery traciły na jakości!

Nic jednak nie może się oczywiście równać z oryginałem...

Najnowsze