NIEDZIELE HANDLOWE - kwiecień 2019. Kiedy sklepy będą otwarte? [KALENDARZ]

2019-04-27 9:33 M.C.
kwiecień 2019 NIEDZIELE HANDLOWE - kiedy sklepy będą otwarte?
Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER / EAST NEWS Supermarket

Od początku 2019 roku obowiązuje rozszerzony zakaz handlu w niedziele. Tylko jedna w miesiącu może być handlowa. Kwiecień jest jednak pod tym względem wyjątkiem. W czwartym miesiącu roku wypadają cztery niedziele. W które z nich zrobimy zakupy? Koniecznie zajrzyjcie do naszego artykułu i dowiedzcie się, kiedy sklepy i galerie handlowe będą otwarte w standardowych godzinach w kwietniu 2019.

Kwiecień 2019 - niedziele handlowe w czwartym miesiącu roku są dwie! To wyjątek, bo w myśl ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i niektóre święta, zakaz został zaostrzony. Od stycznia tylko w jedną niedzielę w miesiącu można otwierać sklepy. Wprawdzie wciąż mówi się o złagodzeniu zakazu, ale oficjalnego stanowiska rządu w tej kwestii wciąż brak. W kwietniu wracamy jednak na chwilę do zasad sprzed roku, kiedy niedziele handlowe były dwie. Koniecznie sprawdźcie, które nimi będą.

Przeczytaj też: Przeziębienie czy alergia: jak rozpoznać, czy dziecko jest przeziębione, czy ma alergię?

Kwiecień 2019 - kiedy niedziele handlowe?

W które niedziele kwietnia 2019 zrobimy zakupy normalnie? W tym miesiącu wypadają cztery niedziele. W dwie z nich sklepy będą prowadzić handel, a zakupy zrobimy w standardowych godzinach. O które dni chodzi?

Ustawa o ograniczeniu handlu mówi, że w 2019 roku zakaz sprzedaży nie obowiązuje tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. Wyjątkiem są jednak ważne święta, przed którymi wielu Polaków musi zrobić większe zakupy. W kwietniu mieliśmy jednak Wielkanoc. Z tego powodu są w tym miesiącu dwie niedziele handlowe. Wypadają one 14.04 i 28.04. Warto zaznaczyć sobie te daty w kalendarzu.

Przeczytaj też: Niedziele handlowe 2019 - kiedy sklepy będą otwarte w 2019? [KALENDARZ]

Najnowsze