24.03 niedziela handlowa czy nie? Są sklepy otwarte?

2019-03-24 14:45 M.C.
24.03 niedziela handlowa czy nie? Są sklepy otwarte?
Autor: fot./freeimages.com/Les Powell Wózki sklepowe

Od początku 2019 roku obowiązuje rozszerzony zakaz handlu w niedziele. Tylko jedna w miesiącu może być handlowa. Sklepy są wówczas otwarte w standardowych godzinach pracy. We wszystkie pozostałe niedziele zrobienie dużych zakupów jest bardzo trudne. Czy tak będzie też 24 marca 2019? A może tego dnia handel jest dozwolony? Na ESKA.pl dowiecie się, czy jest niedziela handlowa 24.03.2019.

24.03 niedziela handlowa czy nie? Są sklepy otwarte? Takie pytanie zadają sobie wszyscy planujący zakupy w weekend. Od początku roku zakaz handlu nie obowiązuje już tylko w jedną niedzielę. To zmiana wprowadzona na mocy ustawy z 2018 roku. Ograniczono wówczas handel do dwóch niedziel w miesiącu. Wprawdzie mówi się o złagodzeniu zakazu, ale oficjalnego stanowiska rządu wciąż brak. Musimy się więc przyzwyczaić do obecnych przepisów. Nie jest to wcale takie proste. Wiele osób wciąż nie może się zorientować, w którą niedzielę sklepy są otwarte. Na ESKA.pl dowiecie się więc, czy 24 marca zrobimy zakupy normalnie.

Przeczytaj też: Niedziele handlowe 2019 - kiedy sklepy będą otwarte w 2019? [KALENDARZ]

24.03.2019 - czy są sklepy otwarte?

Czy są sklepy otwarte 24.03.2019? Ustawa o ograniczeniu handlu przewiduje, że od 2019 tylko ostatnia niedziela w miesiącu może być handlowa. 24 marca wypada w przedostatnią niedzielę. Oznacza to, że zakaz handlu obowiązuje wszystkie sklepy zatrudniające na umowę o pracę. Nie kupimy niczego w supermarketach ani galeriach handlowych.

Zobacz
Polacy w amerykańskim Mam Talent. Znacie ich z polskiego show!

Autor: fot./facebook.com/agt/

America's Got Talent

Amerykańskie edycje Mam Talent to show przeznaczone nie tylko dla mieszkańców USA. Ludzie z wielu innych krajów wyruszają do Stanów Zjednoczonych specjalnie po to, by zaistnieć w America's got Talent. To szansa na ogólnoświatowy rozgłos. Teraz chce z niej skorzystać dwójka wyjątkowych osób z Polski. Co ciekawe znacie ich także z krajowego show. O kogo chodzi? Sprawdźcie na ESKA.pl.

Gdzie zrobić zakupy 24.03.2019?

Zakaz handlu w niedzielę 24.03.2019 nie oznacza, że nie będziemy mogli w ogóle zrobić zakupów. Ustawa przewiduje bowiem, że czynne mogą być małe sklepy prywatne oraz placówki takie jak Żabka czy Freshmarket. Handlować mogą jednak tylko pod warunkiem, że za kasą stanie właściciel. Warto też pamiętać o stacjach paliw. Nie są one objęte zakazem i działają niezależnie od świąt.

Najnowsze