2 listopada 2021 - Zaduszki. Czy jest wtedy wolne w szkole i pracy?

2021-10-18 10:04
zaduszki, święto zmarłych
Autor: pixabay.com

Co roku 2 listopada obchodzimy Zaduszki. Jest to dzień zwany również Dniem Zadusznym, podczas którego modli się za dusze zmarłych. Czy 2 listopada jest wolne? Czy jest to dzień ustawowo wolny od pracy oraz szkoły, tak samo jak 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych? Sprawdźcie szczegóły.

2 listopada 2021 - Zaduszki. Czy jest wtedy wolne w szkole i pracy? Co to za święto? Jeśli chcecie dowiedzieć się, czy 2 listopada jest wolne, dobrze trafiliście! Wielkimi krokami zbliża się 1 listopada. Oczywiście w kalendarzu widnieje tego dnia święto Wszystkich Świętych. Jest to dzień w kościele katolickim, który obchodzi się ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. Dzień Wszystkich Świętych jest dniem ustawowo wolnym, dlatego w tym roku w poniedziałek 1 listopada jest wolne. Co w takim razie z wtorkiem 2 listopada, kiedy to wypadają Zaduszki? Czy wtedy również jest wolne? Zaduszki nazywane są również Dniem Zadusznym lub w niektórych regionach Polski - Świętem Zmarłych. W tym czasie podobnie jak 1 listopada, Polacy tłumnie odwiedzają cmentarze, zapalają znicze i stawiają chryzantemy.

Daria niczym Amy Winehouse. Magiczne wykonanie w ESKA Live

Czy 2 listopada 2021 jest wolne od szkoły i pracy?

Czy 2 listopada 2021 jest wolne? Czy Zaduszki są dniem wolnym, tak jak święto Wszystkich Świętych? Okazuje się, że niestety nie mamy dla Was dobrych informacji. Zaduszki, które wypadają we wtorek 2 listopada, to zwykły dzień roboczy. Tego dnia uczniowie idą do szkół, a osoby pracujące do swoich miejsce pracy. 2 listopada otwarte są galerie handlowe, sklepy, urzędy, a także inne placówki. Następny dzień ustawowo wolny wypada całkiem niedługo, ponieważ w czwartek 11 listopada w Święto Niepodległości.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze