świat

i

Autor: pexels.com

quiz

100 najgorszych dań świata. W rankingu polskie „przysmaki”

2024-05-25 16:44

Dużo mówi się o rankingach najlepszych dań na całym świecie, ale mało kto, zdaje sobie sprawę z istnienia rankingu najgorszych dań świata. W tym niechlubnym rankingu znalazły się aż 3 polskie potrawy. Co gorsza, niektóre znajdują się w pierwszej dwudziestce tego zestawienia.

Aż trzy polskie potrawy znalazły się w rankingu „100 najgorszych dań świata”, który opublikował portal „TasteAtlas”. Polskie dania znajdują się kolejno na 11,19 i 30 miejscu, co nie jest zbytnio radosną nowiną. Wielu z Was będzie zaskoczona propozycjami dań z polskiej kuchni, które znalazły się wśród tych najgorszych.

Najgorzej oceniane jedzenie świata. Jest polski akcent. I to w pierwszej trójce!

Ranking 100. najgorszych dań świata

"TasteAtlas” to internetowy przewodnik kulinarny, który zabiera czytelników w przepyszną, chociaż w tym wypadku niezbyt smaczną podróż, po potrawach z całego świata. Pod koniec 2023 roku ukazał się ranking najgorszych dań świata, w którym znalazły się polskie dania i „przysmaki”.

Trzy polskie dania w rankingu 100 najgorszych dań świata

Na podium niechlubnego rankingu znalazł się islandzki hakarl, czyli tradycyjna potrawa z fermentowanego mięsa rekina. Na drugim miejscu znalazł się ramen burger z amerykańskiej kuchni typu fushion, a ostatnie miejsce na podium zajął kugiel jerozolimski - pikantna zapiekanka z gotowanego makaronu z jajkami i karmelizowanym cukrem. Na 11 miejscu znalazła się polska potrawa - czernina lub inaczej nazywana „czarną polewką” zupa, przygotowywana z krwi kaczki lub gęsi. Na miejscu 19 uplasowała się zupa truskawkowa, a na 30 miejscu spoczęła kiełbasa parówkowa. Zestawienie stu najgorszych dań świata zamknął deser z Korei Południowej o nazwie „Yaksik”.

Polska znalazła się również na 1. miejscu innego rankingu, z kategorii tych najgorszych. Polski salceson znalazł się na podium zestawienia „79 najgorzej ocenianych produktów mięsnych na świecie”. A wy co sądzicie o tym rankingu? Byliście zdziwieni? Jeżeli jesteście niezadowoleni z wyniku Polski w rankingu dań świata, to dobrym pocieszeniem będzie mocna pozycja żurku, pierogów i sernika w zestawieniu stu najlepszych potraw świata.

Wiesz, z jakiego kraju pochodzą te dania? To QUIZ dla prawdziwych smakoszy!

Pytanie 1 z 14
Na początek coś prostego. Skąd pochodzi hamburger?
Hamburger
Świeże zioła w kuchni. Aromatyczne i zdrowe dodatki do potraw