10 najczęściej oglądanych teledysków k-pop - lista na ESKA.pl [VIDEO]

2015-01-14 15:12

K-pop, czyli w skrócie koreański pop, cieszy się coraz większą popularnością. Świadczy o tym m.in. ogromna ilość wyświetleń teledysków k-pop. Z tej okazji magazyn Billboard stworzył podsumowanie najczęściej oglądanych klipów k-pop. Na ESKA.pl zobaczysz najbardziej popularne klipy koreańskiego pop. Niektóre z nich są naprawdę odjechane! 

K-pop z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Z tej też okazji magazyn muzyczny Billboard postanowił stworzyć podsumowanie najczęściej oglądanych teledysków k-pop w Stanach Zjednoczonych w minionym 2014 roku. Wśród wymienionych klipów nie mogło zabraknąć sławnego PSY. Na szczęście PSY to nie jedyny wykonawca k-popu, który stanowi prawdziwe wykopalisko oryginalnych brzmień i równie oryginalnych wokalistów. Listę najczęściej oglądanych teledysków k-pop prezentujemy poniżej tego artykułu. 

Czym jest k-pop? To gatunek muzyczny, który powstał w Korei Południowej absorbując elementy muzyki dance, electropopu, hip-hopu i współczesnego rhythm and bluesa. Jest to oryginalna mieszanka zachodniej muzyki i wysokoenergetycznego japońskiego popu. W k-popie znajdziemy wiele powtarzalnych i chwytliwych zwrotów, które na długi czas potrafią wbić się w pamięć. W Polsce k-pop stał się bardzo popularny wraz z premierą teledysku Gangnam Style zespołu PSY. 

1. PSY, Hangover feat. Snoop Dogg

2. EXO-K, Overdose 

3. G-Dragon & Taeyang, Good Boy

 
4. Taeyang, Eyes, Nose, Lips

 

5. Girls' Generation, Mr.Mr.

 

6. 2NE1, Come Back Home

 

7. HyunA, Red

 

8. f(x), Red Light

 

9. HIGH4 & IU, Not Spring, Love, or Cherry Blossoms

 

10. Beast, Good Luck

deri 

Najnowsze