10 i 11 listopada 2019 - czy sklepy będą otwarte? Gdzie zrobimy zakupy?

2019-11-11 15:47 MK
Zakupy
Autor: Tomasz Kaczor/East News

Przed nami czas, na który czekały miliony osób, czyli długi weekend. W związku z wypadającym 11 listopada Świętem Niepodległości, wielu Polaków będzie miało aż trzy dni wolnego. Niektórzy z nich zastanawiają się, czy 10 bądź 11 listopada możliwe będzie zrobienie zakupów. Czy w długi weekend sklepy będą otwarte? Poznaj odpowiedź na to pytanie na ESKA.pl.

10 i 11 listopada 2019 - sklepy otwarte czy zamknięte? To pytanie zapewne pojawi się w głowie wielu osób, które nie pamiętają zasad zawartych w ustawie dotyczącej handlu w niedziele, jak również listy dni ustawowo wolnych od pracy. W listopadzie po raz drugi możemy cieszyć się długim weekendem. Pierwszy z nich miał miejsce w dniach 1-3 listopada, natomiast drugi, w związku z wypadającym w poniedziałek Świętem Niepodległości, będzie trwał od 9 do 11 listopada 2019 roku. I choć wydawać by się mogło, że trzy dni wolnego to same korzyści, warto przeanalizować, kiedy najlepiej zrobić zakupy. W styczniu 2019 roku w życie weszła zaostrzona ustawa dotycząca handlu w niedziele, która umożliwia zrobienie zakupów w każdym ze sklepów tylko w ostatnią w miesiącu. W przyszłym roku niedziel handlowych ma być już tylko siedem. Jak wiadomo, 11 listopada jest jednym z tych dni, które są ustawowo wolne od pracy. Czy wobec tego, w drodze wyjątku, poprzedzająca go niedziela będzie handlową? Gdzie zrobimy zakupy 10 i 11 listopada?

10 i 11 listopada 2019 - sklepy

Dla tych, którzy liczyli, że niedziela 10 listopada jest niedzielą handlową, mamy złe wiadomości. W listopadzie, zakupy zrobimy bez żadnych problemów jedynie w niedzielę 30 listopada 2019 roku. Tradycyjnie, zarówno 10 i 11 listopada, otwarte będą niektóre sklepy należące do sieci Żabka, Carrefour Express oraz te mniejsze, osiedlowe. Zakupów nie zrobimy na pewno w hipermarketach oraz galeriach handlowych.

Najnowsze