1 listopada - czy sklepy są otwarte? Gdzie zrobić zakupy we Wszystkich Świętych?

i

Autor: Pixabay

1 listopada - czy sklepy są otwarte? Gdzie zrobić zakupy we Wszystkich Świętych?

2022-11-01 9:23

Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. To dzień, podczas którego szkoły oraz uczelnie są zamknięte. Dodatkowo 1 listopada jest świętem katolickim, które państwo polskie ogłosiło dniem wolnym od pracy. Ze względu na to wiele osób zastanawia się nad tym, czy sklepy są otwarte oraz w jakich miejscach można zrobić zakupy.

1 listopada 2022 - czy sklepy są otwarte? Gdzie zrobić zakupy we Wszystkich Świętych? Te i inne pytania zadają osoby, które pilnie muszą kupić najważniejsze produkty. Często okazuje się, że akurat w dni, podczas których obowiązuje zakaz handlu, odczuwa się najbardziej brak możliwości zrobienia zakupów. Ze względu na to, warto zaopatrzyć się wcześniej, bądź zorientować się, które miejsca będą otwarte.

1 listopada - czy sklepy są otwarte?

1 listopada sklepy powinny być zamknięte, w końcu jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Oznacza to, że nie zrobisz zakupów ani w galeriach ani w dużych supermarketach. Nie załatwisz również żadnych spraw urzędowych. Wszelkie salony fryzjerskie, kosmetyczne także będą zamknięte.

Prognoza na Wszystkich Świętych 2022 - jak będzie 1 listopada? Deszcz czy słońce?

TABLET ZAMIAST TABLICY REJESTRACYJNEJ? | ESKA XD - Prosto z salonu #60

1 listopada - gdzie zrobić zakupy?

Niektóre miejsca będą otwarte 1 listopada. Będzie można zrobić zakupy przede wszystkim w sklepach osiedlowych, w których właściciele zdecydują się stanąć za kasą. Oprócz tego sklepy działające na zasadzie franczyzy oraz stacje paliw będą funkcjonować normalnie.

Wszystkich Świętych - co to jest?

Dzień Wszystkich Świętych jest uroczystością, podczas której celebruje się wniebowstąpienie osób, których już z nami nie ma. Ludzie chodzą na cmentarze, zapalają znicze i modlą się za bliskie sobie osoby. Święto obchodzi się co rok tego samego dnia - 1 listopada. Jest dniem wolnym nie tylko dla uczniów, studentów, ale także pracowników. Przez to wśród ludzi kształtuje się dylemat, dotyczący tego, gdzie będą mogli zrobić zakupy. Niestety nie we wszystkich miejscach będzie to możliwe, jednak niewielka część, ku uciesze społeczeństwa, będzie otwarta!

QUIZ. Dzień Wszystkich Świętych. Co wiesz o 1 listopada?

Pytanie 1 z 10
Czy Wszystkich Świętych to to samo co Święto Zmarłych?