Wyścigi motocyklowe

i

Autor: Pixabay/ SMS467 zdj. ilustracyjne

wyścigi

Dwóch motocyklistów zginęło podczas kwalifikacji do Manx Grand Prix

Brytyjczycy Ian Bainbridge oraz Gary Vines zginęli w wypadkach podczas kwalifikacji do setnej edycji wyścigów motocyklowych Manx Grand Prix na Wyspie Man, znajdującej się pomiędzy Wielką Brytanią a Irlandią. Manx GP zalicza się do najbardziej śmiercionośnych wydarzeń w sportach motorowych

Manx Grand Prix. Nie żyje dwóch motocyklistów

69-letni Bainbridge, który regularnie startował w Manx GP od 2005 roku, zginął we wtorek wieczorem przy wyjeździe z wioski Kirk Michael podczas drugiej sesji kwalifikacyjnej. 33-letni Vines, również stały uczestnik tej imprezy, zginął podczas pierwszej niedzielnej sesji kwalifikacyjnej po wypadku na torze Ballagarey.

Manx GP zalicza się do najbardziej śmiercionośnych wydarzeń w sportach motorowych, podobnie jak wyścigi bardziej znanego Isle of Man Tourist Trophy. W czerwcu podczas tegorocznej edycji imprezy zginął Hiszpan Raul Torras Martinez, stając się 267. ofiarą śmiertelną w historii toru górskiego od 1911 roku.

Wyścig na Wyspie Man po raz pierwszy odbył się w 1923 roku. Jest rozgrywany na torze, na którym rywalizują zawodnicy w wyścigu TT, jednak biorą w nim udział amatorzy.

Szaleńczy rajd motocyklisty przez miasto. Zebrał rekordową ilość punktów karnych