Kiedy otwarcie dyskotek i klubów nocnych? Kiedy znowu pójdziemy na imprezę?

2020-06-25 11:19
Kiedy otwarcie dyskotek i klubów nocnych? Kiedy imprezy powrócą?
Autor: Pixaby Kiedy otwarcie dyskotek i klubów nocnych? Kiedy imprezy powrócą?

Kiedy otwarcie dyskotek i klubów nocnych? W Polsce powróciły już wesele, które można organizować do 150 osób. Co jednak z dyskotekami? Kiedy pójdziemy na imprezę do klubu nocnego? Więcej dowiecie się na krakow.eska.pl.

Spis treści

  1. Kiedy otworzą dyskoteki i kluby nocne? Czwarty etap odmrażania gospodarki
  2. Kiedy otwarte będą dyskoteki?
  3. Kiedy pójdziemy na dyskotekę albo do klubu?
  4. Kiedy otwarcie dyskotek w Krakowie?
  5. Czy wieczory panieńskie i kawalerskie można urządzać w lokalach?

Kiedy otworzą dyskoteki i kluby nocne? Czwarty etap odmrażania gospodarki

W środę, 27 maja rząd ogłosił wprowadzenie kolejnego, czwartego już etapu odmrażania gospodarki. Od soboty, 30 maja będziemy mogli zrezygnować z maseczek na otwartej przestrzeni. Zasłanianie twarzy wciąż obowiązkowe będzie natomiast m.in.:

  • w komunikacji miejskiej
  • w urzędach
  • w sklepach
  • w kinach, teatrach
  • w miejscach kultu religijnego

W czwartym etapie odmrażania gospodarki zostały otwarte również m.in. kina, baseny czy siłownie. Te będą jednak funkcjonować na specjalnych zasadach. Jakich? Sprawdźcie w artykułach poniżej:

A kiedy pójdziemy jednak na dyskotekę albo potańczyć do klubu?

Kiedy otwarte będą dyskoteki?

O otwarciu dyskotek i klubów myśli już coraz więcej osób. Spędzenie wieczoru ze znajomymi przy czymś smacznym oraz taniec to nie tylko oderwanie od codziennych problemów i obowiązków, ale także świetny sposób na rozładownie stresu. Ale kiedy dyskoteki czy kluby zostaną otwarte?

Kiedy pójdziemy na dyskotekę albo do klubu?

Niestety z pójściem na dyskotekę będziemy musieli jeszcze poczekać. To z pewnością nie są dobre informacje dla fanów imprez. Rząd nie podał konkretnej daty otwarcia dyskotek czy klubów. Wiadomo jednak, że podobnie jak imprezy masowe, ich działanie ma być wznowione na samym końcu. Apel w sprawie imprez masowych do rządu napisali przedstawiciele kultury: Kiedy powrót imprez masowych i festiwali? Przedstawiciele kultury apelują do rządu

Co ważne, w Polsce można już organizować wesele do 150 osób. Właśnie ta zmiana wzbudza wiele emocji. Czym bowiem różni się spotkanie na weselu od imprezy w klubie? Wygląda na to, że wieloma rzeczami.

Kiedy otwarcie dyskotek w Krakowie?

O swoją przyszłość martwią się właściciele krakowskich dyskotek i klubów. Lokale w centrum Małopolski każdego weekendu zapełniały się osobami, które miały ochotę potańczyć, czy spotkać się w większym gronie. Właściciele lokali podkreślają, że jeśli dostali wytyczne, podobne do tych, które obowiązują w restauracjach, to organizowanie imprez w lokalach nie miałoby sensu.

Jeśli dostalibyśmy w tym momencie pozwolenie rządowe na otwarcie lokali, co moim zdaniem jest niemożliwe, to i tak nie ma dla kogo robić tych imprez. Jako klub muzyczny nie wiemy jak to będzie wyglądać i na razie słabo to wygląda. Jeśli będą obostrzenia podobne do lokali gastronomicznych to robienie imprezy dla 100 osób nie ma większego sensu - mówi przedstawicielka jednego z nocnych klubów muzycznych. 

Wybory prezydenckie: prezentacja kandydatów

Czy wieczory panieńskie i kawalerskie można urządzać w lokalach?

Zazwyczaj okres wakacyjny obfitował w klubach w prywatne wieczory panieńskie czy kawalerskie. Teraz większość osób przeniosła planowane imprezy na przyszły rok.

Pozostaje nam czekać na rządowe decyzje i liczyć, że ludzie szybko pokonają strach przed imprezami masowymi. To jest jedna wielka niewiadoma, klub pozostaje zamknięty do odwołania, tak naprawdę nic nie wiemy - dodaje przedstawiciel jednego z klubów studenckich.

Krakowskie ogródki gastronomiczne ponownie się zapełniły. Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE