Zakopane

i

Autor: Pawel Murzyn/East News

majówka 2024

Majówka 2024 w Zakopanem. Czy są jeszcze wolne miejsca? Warto się pośpieszyć!

2024-05-03 14:55

Na dwa tygodnie przed długim majowym weekendem zarezerwowanych jest 60 proc. miejsc noclegowych m.in. w hotelach i pensjonatach pod Giewontem - poinformował Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Część gości uzależnia przyjazd od pogody i odkłada decyzję na ostatnią chwilę - dodał.

Czy są jeszcze wolne miejsca w Zakopanem na Majówkę?

Mamy bardzo dużo zapytań o pobyty w Zakopanem w okresie majówki, ale nie wszystkie kończą się rezerwacjami. Jesteśmy w stanie wyczekiwania, bo piękne wiosenna pogoda się załamała i przyszło ochłodzenie. Dlatego część gości wstrzymuje się z rezerwacjami i uzależnia decyzję o wyjeździe od poprawy pogody - powiedział Wagner.

Dodał, że miejsca noclegowe w hotelach, pensjonatach i kwaterach prywatnych są zapełnione w 60 proc., ale niektóre hotele są już całkowicie zajęte.

Hotelarze spod Giewontu spodziewają się, że tegoroczna majówka podzieli się na dwa turnusy, a to za sprawą układu kalendarza. Pierwsze przyjazdy gości spodziewane są od piątku 26 kwietnia, a kolejny "turnus" zacznie się od środy 1 maja.

Majówkowi turyści najchętniej wybierają hotele w centrum Zakopanego, które oferują dodatkowe atrakcje. Jak przekonuje Wagner, turyści wybierający tańsze pobyty oferowane przez kwatery prywatne odkładają decyzję o przyjeździe.

Spodziewamy się efektu, z jakim mieliśmy do czynienia w ubiegłym roku, gdy podczas majówki zmieniły się prognozy pogody w drugiej połowie weekendu i nastąpiła eksplozja przyjazdu turystów w Tatry. Wówczas długie kolejki turystów ustawiały się nawet przed wejściami na tatrzańskie szlaki – przypominał Wagner.

Mediana cen na weekend majowy w obiektach turystycznych pod Tatrami to 520 zł za pokój dwuosobowy. Najniższe stawki w hotelach o niższym standardzie zaczynają się od 180 zł za pokój dwuosobowy

Najlepsze miejsca na wycieczkę w Małopolsce. Dotrzesz tam w godzinę z Krakowa

QUIZ wiedzy o Tatrach. Jak dobrze znasz polskie góry?

Pytanie 1 z 14
Które schronisko po polskiej stronie Tatr jest położone najwyżej?
Zima wróciła do Zakopanego