Koniec z maseczkami w Krakowie! Wiemy, od kiedy nie będzie trzeba zasłaniać twarzy

2020-05-27 10:58
Kiedy maseczki przestaną być obowiązkowe?
Autor: Pixaby Kiedy maseczki przestaną być obowiązkowe? W Krakowie będzie można je ściągnąć

Kiedy maseczki przestaną być obowiązkowe? Na tę wiadomość czekała spora liczba osób. Wiemy już, kiedy zakrywanie twarzy przestanie być obowiązkowe. Rząd wydał właśnie ogłoszenie w tej sprawie. Kiedy wyjdziemy na zewnątrz bez maseczki? Wszystkiego dowiecie się na krakow.eska.pl.

Kiedy maseczki przestaną być obowiązkowe?

Obowiązek zakrywania twarzy został wprowadzony w naszym kraju 16 kwietnia. Od tego dnia, gdy chcieliśmy wyjść z domu, musieliśmy mieć zasłonięty nos i usta. Mogła nam do tego posłużyć maseczka, szalik lub apaszka. Za nieprzestrzeganie nakazu groziło nam upomnienie, mandat, a nawet skierowanie sprawy do sądu. Kiedy więc maseczki przestaną być obowiązkowe?

Obowiązek zakrywania twarzy. Rząd znosi nakaz

W środę, 27 maja rząd ogłosił, że znosi obowiązek zakrywania twarzy w naszym kraju. Wbrew zapowiedzią z maseczek zrezygnować będą mogli wszyscy obywatele naszego kraju. Wcześniej mówiło się, że np. na Śląsku zakrywanie twarzy nadal może pozostać obowiązkowe. Od kiedy więc będziemy wychodzić na zewnątrz bez maseczek, apaszek i szalików?

Obowiązek zakrywania twarzy. W Krakowie i Małopolsce można ściągnąć maseczki

Krakowianie, mieszkańcy Małopolski, jak i reszta kraju mogą spacerować bez maseczek już od soboty 30 maja! Obowiązek zakrywania twarzy w naszym regionie został zniesiony. Nie obejmuje on jednak wszystkich miejsc. W niektórych nadal musimy zasłaniać twarz, są to:

  • komunikacja publiczna
  • sklepy i galerie handlowe
  • urzędy
  • kina
  • miejsca kultu religijnego

Czy maseczka jest konieczna na spacerze?

Nie musimy jednak zakładać maseczki podczas spacerów, w parkach czy na bulwarach. Nie będzie więc też ona konieczna podczas biegania czy jazdy na rowerze. Przypomnijmy, że w lesie obowiązek zakrywania twarzy został zniesiony jeszcze w kwietniu.

Posłuchaj o tabeli kalorii owoców. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Tak gaśnie Kraków. Piękne ujęcia z drona
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE