Otwarcie kin i teatrów: Kiedy? Na jakich zasadach? Czy trzeba w maseczkach?

2020-05-27 10:45
Otwarcie kin i teatrów: Kiedy? Na jakich zasadach? Czy trzeba w maseczkach?
Autor: Unsplash/jake-hills

Otwarcie kin i teatrów to jeden z elementów 4. z etapu odmrażania polskie gospodarki w czasach koronawirusa. Kiedy będziemy mogli zasiąść w kinowym fotelu, dobrze się bawić i zajadać się popcornem? Jakie zasady będą obowiązywały w kinach i teatrach? Ile osób wejdzie na widownię? Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

4. etap odmrażania polskiej gospodarki

Przed nami 4. etap odmrażania polskiej gospodarki w czasach koronawirusa. W poprzednich etapach otwarto między innymi żłobki i przedszkola, galerie handlowe, fryzjerów, hotele i restauracje. Teraz przyszedł czas między innymi na kina i teatry. Kiedy będziemy mogli się do nich udać? Czy będą wprowadzane jakieś ograniczenia? Czy trzeba będzie oglądać film lub spektakl w maseczce?

Otwarcie kin, teatrów i filharmonii [KIEDY]

Od 6 czerwca będzie już można otwierać kina, teatry, czy filharmonie. Podczas konferencji 27 maja minister Piotr Gliński zaznaczył jednak, że nie jest to obowiązek, a możliwość. Oznacza to, że otwarcie danych instytucji kultury będzie zależało od decyzji osób zarządzających nimi. 

Kina, teatry, filharmonie w czasach koronawirusa [JAKIE ZASADY]

W kinach i teatrach będą obowiązywały dwie kluczowe zasady dotyczące zachowania bezpieczeństwa. To:

  • konieczność noszenia maseczeky,
  • możliwość wypełnienia widowni maksymalnie do połowy możliwych miejsc siedzących.

Koncerty plenerowe: Od kiedy? Ile osób?

Co ważne, rząd likwiduje też zakaz zgromadzeń, ale do 150 osób. Taki limit osób będzie też obowiązywał też przy koncertach - te będzie już można organozować w plenerze:

-  W związku z tym że zgormadzenia do 150 osób są możliwe od 30 maja - koncerty plenerowe mogą być od tego momentu organizowane. Kultura jest bardzo ważna - dziękuję polskim artystom, którzy przeszli do sieci, gdy nie mogli działać na żywo - powiedział wicepremier Piotr Gliński. 
Posłuchaj, jak zrobić napój z kombuchy. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Przyszedł na komendę policji i palił marihuanę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE