Neil Young kontra Joe Rogan. Muzyk stawia Spotify ultimatum: Antyszczepionkowiec albo ja!

2022-01-26 13:14 mm
Neil Young i Joe Rogan
Autor: ALICE CHICHE/Getty AFP/East News

Neil Young zażądał od Spotify wycofania z serwisu całego swojego katalogu utworów, jeśli ten nadal zamierza wspierać Joe Rogana. Podcaster od wielu miesięcy słynie z wygłaszania kontrowersyjnych tez na temat pandemii koronawirusa i szczepionek. Neil Young mówi wprost: "albo Joe Rogan, albo ja!"

Neil Young dołączył do grona ponad 260 naukowców, którzy wezwali niedawno władze Spotify do usunięcia ze swojej oferty podcastu Joe Rogana za szerzenie dezinformacji na temat COVID-19. Legendarny gitarzysta i wokalista opublikował list otwarty, w którym zażądał od władz serwisu skasowania wszystkich swoich utworów, jeśli Spotify nadal zamierza zarabiać na podcaście Rogana.

Po kilku godzinach post Neila Younga zniknął z internetu. Firma nie odniosła się jeszcze do jego słów.

Co zrobi Spotify?

Spotify może mieć spory problem, bo Joe Rogan to najpopularniejszy i chyba najlepiej opłacany podcaster świata. Podpisanie kontraktu na wyłączność wszystkich odcinków jego podcastu było ogłaszane jako wielki sukces Spotify. Oczywiście było to jeszcze zanim Rogan zasłynął swoimi poglądami na temat pandemii.

Co mówi Joe Rogan o COVID-19?

We wrześniu 2021 roku Joe Rogan ogłosił, że zachorował na COVID-19. Podcaster zdradził wówczas, że leczy się na własną rękę, a jeden z leków, którymi próbuje zabić koronawirusa, to Iwermektyna. Preparat jest stosowany jako lek na robaki, który podaje się m.in. koniom. 

Wcześniej Joe Rogan krytykował akcję szczepień przeciwko COVID-19, choć sam przyznał na Instagramie, że nie jest "autorytetem z dziedziny zdrowia".

WOŚP - ESKA licytacja G20
NAJNOWSZE