Miley Cyrus wściekła na policję z Minneapolis. Żąda sprawiedliwości dla George'a Floyda

2020-05-28 17:00 mw
Miley Cyrus, Cody Simpson
Autor: New Media Images / SplashNews.com/East News

Po Justinie Bieberze i jego żonie w sprawie śmierci czarnoskórego mężczyzny podduszanego przez policjanta z Minneapolis wypowiedziała się także Miley Cyrus. Piosenkarka opublikowała na Instagramie wymowną grafikę, na której domaga się sprawiedliwości dla zmarłego George'a Floyda.

W USA kolejną dobę trwają zamieszki wywołane przez obywateli oburzonych śmiercią George'a Floyda. Mężczyzna zmarł w wyniku interwencji policjanta, który podduszał zatrzymanego kolanem.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym przypadkowi przechodnie nagrali przebieg interwencji. Na filmie słychać, jak zrozpaczony George Floyd prosi policjanta o zwolnienie ucisku. Mężczyzna mówi funkcjonariuszowi, że nie może oddychać, ale niestety policjant nie zwolnił ucisku.

Mężczyzna zmarł.

Film wywołał głębokie oburzenie. Do sprawy odniosło się wielu amerykańskich sportowców, w tym futbolista Colin Kaepernick. Wideo z interwencji policji w Minneapolis opublikował wczoraj na swoim Instagramie Justin Bieber. Dzień później do sprawy odniosła się także Miley Cyrus.

Sprawiedliwość dla George'a Floyda

- grafikę z takim napisem i wizerunkiem zmarłego czarnoskórego mężczyzny opublikowała na swoim Instagramie Miley Cyrus.

Instagram Miley Cyrus - zmarły George Floyd z Minneapolis
Autor: instagram.com / Miley Cyrus

A tak dzień wcześniej pisał na swoim Instagramie wzburzony Justin Bieber, publikując film z niefortunnej interwencji w Minneapolis (UWAGA! ZE WZGLĘDU NA PRZEMOC PONIŻSZY FILM PRZEZNACZONY JEST DLA OSÓB PEŁNOLETNICH):

TO MUSI SIĘ SKOŃCZYĆ. Jest mi absolutnie niedobrze. Jestem przez to wściekły. Ten człowiek ZMARŁ. Jest mi smutno. Rasizm to zło. Musimy przerwać milczenie! Proszę, ludzie

Hotplota.pl: Beyonce jako niemowlę; Lady Gaga rzuca nałogi
NAJNOWSZE