Justin Bieber pokazał film z brutalnej interwencji policji w Minneapolis. "Ten człowiek ZMARŁ!"

2020-05-27 13:28 mw
Justin Bieber na rowerze
Autor: LESE/Backgrid/East News

Zazwyczaj Justin Bieber dokumentuje na swoim Instagramie własne życie prywatne - zdjęcia z żoną, filmiki nagrane z rodziną czy prywatne wspomnienia. Tym razem jednak Kanadyjczyk opublikował film, który w ostatnim czasie mocno wstrząsnął opinią publiczną w Stanach Zjednoczonych. Chodzi o nagranie z brutalnej interwencji jednego z policjantów. Przyduszany przez funkcjonariusza mężczyzna zmarł. Justin Bieber nie kryje oburzenia i wzywa do walki z rasizmem.

To nagranie komentuje dziś wielu Amerykanów, a film wywołał w Stanach ogromne poruszenie. Chodzi o nagrane komórką wideo pokazujące interwencję przeprowadzoną przez jednego z amerykańskich policjantów.

Widoczny na filmie funkcjonariusz przyciska kolanem szyję obezwładnionego mężczyzny i nie zwalnia chwytu, mimo iż powalony na ziemię człowiek mówi mu, że nie może oddychać.

Niestety interwencja miała swój tragiczny finał: w mediach pojawiła się informacja, że po interwencji czarnoskóry mężczyzna o nazwisku George Floyd zmarł.

JUSTIN BIEBER: "TO MUSI SIĘ SKOŃCZYĆ!"

Justin Bieber pokazał głośny film na swoim Instagramie. W swojej sekcji Story pokazała go także żona piosenkarza, Hailey Bieber. Oboje nie kryją oburzenia, a piosenkarz sugeruje, że brutalność policjanta miała podłoże rasistowskie.

TO MUSI SIĘ SKOŃCZYĆ

jest mi absolutnie niedobrze. Jestem przez to wściekły. Ten człowiek ZMARŁ. Jest mi smutno. Rasizm to zło. Musimy przerwać milczenie! Proszę, ludzie

- napisał przy filmie wzburzony Justin Bieber.

UWAGA: ZE WZGLĘDU NA POKAZANĄ PRZEMOC FILM PRZEZNACZONY DLA OSÓB PEŁNOLETNICH

Mimo młodego wciąż wieku Justin Bieber uchodzi za jedną z najbardziej wpływowych amerykańskich gwiazd. Piosenkarz znany jest z wielu skutecznych akcji charytatywnych - podczas swojej kariery wspierał finansowo i medialnie między innymi fundacje niosące pomoc dzieciom autystycznym, osobom z chorobą Alzheimera, bezdomnym czy młodym bezrobotnym. Artysta pomagał też zbierać pieniądze organizacjom ekologicznym i fundacjom walczącym o prawa zwierząt.

Justin Bieber
Autor: Carlos Maidana /Broadimage/Broad Image/East News
Hotplota.pl: Beyonce jako niemowlę; Lady Gaga rzuca nałogi
NAJNOWSZE