Syn Michała Wiśniewskiego walczy o Telefon Zaufania. Xavier miewa "takie myśli"

2022-01-18 20:30 es
Michał Wiśniewski
Autor: WBF Michał Wiśniewski

Xavier Wiśniewski to 19-letni syn Michała Wiśniewskiego. Na co dzień zajmuje się tańcem i muzyką, teraz zabrał głos w temacie polityki. Zbulwersowała go wieść, że Telefon Zaufania ma nie otrzymać pieniędzy od rządu. Dla wielu młodych osób w kryzysie psychicznym to ostatnia deska ratunku... Poruszony Xavier Wiśniewski wyznał, że sam czasem miewa "takie myśli".

Xavier Wiśniewski to 19-letni syn Michała Wiśniewskiego. Jak sam pisze na Instagramie - zajmuje się tańcem i pisaniem. Tym razem jednak poruszył zupełnie inny temat.

Syn Michała Wiśniewskiego zaniepokoił się dalszymi losami Telefonu Zaufania. To instytucja, która działa nieprzerwanie od 13 lat. Mogą tam zadzwonić osoby w kryzysie psychicznym i poprosić o pomoc. Bywa, że jest to ostatnia desperacka próba, przed odebraniem sobie życia.

Dalsze funkcjonowanie telefonu Zaufania stanęło pod znakiem zapytania. W ostatnich latach poziom finansowania przez rząd znacząco spadł. Przedstawiciele fundacji Dajemy Dzieciom Siłę mogli wciąż prowadzić inicjatywę dzięki wsparciu darczyńców.

Teraz poinformowali, że w 2022 roku Telefon Zaufania nie otrzyma dofinansowania od rządu. Xavier Wiśniewski jest zbulwersowany.

ESKA XD #040 - HARRY POTTER, NAJSEKSOWNIEJSI, ZIMOWE IGRZYSKA, HIGH LEAGUE 2

Xavier Wiśniewski walczy o Telefon Zaufania

Na swoim stories Xavier Wiśniewski opublikował ważny wpis. Syn Michała Wiśniewskiego przedstawił nieciekawą sytuację tak ważnej inicjatywy.

19-latek nie krył emocji, pisząc, że te nowiny "to jakiś żart".

Dzieciaki nie wiedzą, gdzie szukać wsparcia. Fakt faktem raczej nie korzystają z tej możliwości, ale to chyba nie jest powód do odbierania jednej z desek ratunku? Wielu z moich znajomych choć raz miało myśli samobójcze, ale o tym się nie mówi. Z mojego gimnazjum odeszły trzy osoby, bo czuły się niepotrzebne. Zero wsparcia - a z całym szacunkiem - psycholodzy szkolni raczej nie pomagają dzieciakom w większości przypadków.

Napisał na Instagramie.

W końcu Xavier Wiśniewski zdecydował się na bardzo osobiste wyznanie.

Sam miewam takie myśli i wiem, jak istotny jest dialog. Nie lubię angażować się w politykę, ale dzisiaj ***** ***

Dalej syn Michała Wiśniewskiego dodał, że czasem "5 minut zwykłej rozmowy może naprawić komuś cały dzień".

Telefon Zaufania - 116 111 - odebrał 1,4 miliona połączeń. W efekcie przeprowadzono ponad 3 tysiące interwencji w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia najmłodszych.

Pomocy w sytuacji kryzysu psychicznego można również szukać pod numerem 22 484 88 04. Tam Telefon Zaufania Młodych działa od poniedziałku do soboty od 11.00 do 21.00.

Ile wzrostu mają polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 6
Ile wzrostu ma Julia Wieniawa?

Zobacz gwiazdy, które zdecydowały się mówić głośno o swoich problemach psychicznych:

NAJNOWSZE