Meghan Markle zaszczuta przez prasę? Porównano nagłówki o Meghan i Kate. Przerażają!

2020-01-15 14:24 mw
Meghan Markle i Kate Middleton
Autor: Dominic Lipinski/Press Association/East News, PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Dlaczego Meghan i Harry odeszli z monarchii? Powody ich decyzji mogą być różne, ale dla wielu osób jest oczywiste, że jednym z najważniejszych było to, jak żonę księcia Harry'ego traktują brytyjskie tabloidy. Czy Meghan i Harry przesadzają? Niekoniecznie! Dziennikarka serwisu Buzzfeed wzięła pod lupę brytyjską prasę i porównała nagłówki artykułów dotyczących podobnych wydarzeń z życia Meghan Markle i Kate Middleton. Okazuje się, że w wielu przypadkach podwójne standardy widać jak na dłoni!

Niedawna decyzja Meghan i Harry'ego o uniezależnieniu się od Rodziny Królewskiej dla wielu Brytyjczyków wciąż jest sporym szokiem. Jeśli jednak przyjrzeć się bliżej temu, z czym na co dzień musiała mierzyć się żona księcia Harry'ego, to trudno nie przyznać jej racji. Meghan Markle niemal nieustannie była pod ostrzałem tabloidów. Co więcej - część brytyjskiej prasy traktowała ją zupełnie inaczej, niż Kate Middleton.

Podwójne standardy w ocenie obu księżych podsumowała Ellie Hall, dziennikarka popularnego amerykańskiego serwisu Buzzfeed. W swoim tekście zestawiła dla porównania aż 15 przykładów artykułów z brytyjskich tabloidów; każda para artykułów dotyczyła podobnych spraw, jednak sposób interpretacji zdarzeń i podejście prasy w przypadku Kate i Meghan różnił się diametralnie!

MEGHAN I KATE OCZAMI TABLOIDÓW

Ellie Hall zamieściła w swoim artykule screeny i cytaty z brytyjskiej prasy dotyczące księżnej Kate i księżnej Meghan. Artykuły zestawione są parami - w każdym przypadku teksty dotyczą podobnych zdarzeń.

Oto najbardziej drastyczne przykłady "podwójnych standardów" w ocenie Kate Middleton i Meghan Markle.

KSIĘŻNE TRZYMAJĄ SIĘ ZA BRZUCH

Dziennikarka Buzzfeed pokazała dwa przykłady artykułów opisujących zdjęcia ciężarnych Meghan i Kate. W przypadku żony księcia Williama dziennik Daily Mail zachwyca się nadejściem Royal Baby, natomiast u Meghan Markle ten sam dziennik wytyka eksponowanie ciąży i przyrównuje gest Meghan do popularnych naklejek na samochód z napisem "Dziecko w aucie".

"NIEBEZPIECZNY" BUKIET ŚLUBNY

Kolejny przykład to opisy przy zdjęciach ze ślubu Meghan i Kate. Obie panny młode uwiecznione zostały z bukiecikiem białych lilii. Tyle, że w przypadku Kate dziennikarze zachwycali się kwiatami z królewskiego ogródka, a Meghan... zarzucali narażenie zdrowia i życia (!) księżniczki Charlotty. Tak, choć trudno w to uwierzyć, Meghan zarzucano nawet takie absurdalne rzeczy...

AWOKADO NIE DLA WSZYSTKICH

Kiedy brytyjska prasa donosiła o ciążowych nudnościach Kate Middleton, zachwycano się troskliwym Williamem, który dba o żonę kupując jej awokado.

Niestety nie wszyscy mogą spokojnie zajadać się tym owocem. W tej samej gazecie zaledwie 2 lata później zarzucono Meghan, że jedząc awokado przyczynia się do łamania praw człowieka. Wstyd!

MEGHAN MARKLE I JEJ WYMYSŁY

Kiedy w 2011 roku jeden z tabloidów donosił o przygotowaniach do ślubu Kate, opisywano m.in. zapachowe świece i kosmetyki, które miały uświetnić szykującą się uroczystość.

Ale to, co u Kate dziennikarze podali jako ciekawostkę, w przypadku Meghan wykorzystano, jako powód do krytyki. Ten sam dziennik 7 lat później sugerował, że pomysł Meghan Markle to fanaberia nigdy dotąd nie stosowana przy królewskich uroczystościach!

CO Z TĄ TRADYCJĄ?

Podwójne standardy dotyczą też oceny stylu obu księżnych. U Kate Middleton odejście od formalnych strojów odczytywano w jednym z dzienników, jako wyraz nowoczesności silnej i niezależnej kobiety. Niestety Meghan za to samo oberwała - i to w tej samej gazecie. Jej nieformalny styl skrytykowano za odejście od królewskiej tradycji.

>> Harry i Meghan niechętnie widziani w Kanadzie? Premier Justin Trudeau ma wątpliwości

Przykładów na podwójne standardy jest więcej. Kiedy Kate wybrała święta z mężem i dziećmi, prasa pisała, że "królowa to rozumie". Kiedy to samo zrobiła Meghan, zarzucono jej obrazę monarchii. Kiedy Kate i William zastrzegli w urzędzie swój znak towarowy, dzienniki pisały o słusznej decyzji. Kiedy to samo zrobili Harry i Meghan, zarzucano im chęć zarabiania pieniędzy na sprzedaży t-shirtów. Itd...

Czy ktoś jeszcze dziwi się, że Meghan porywa księcia i ucieka do Kanady?

ZOBACZ TEŻ:

NAJNOWSZE