Królowa Elżbieta II opublikowała pierwszy w życiu post na Instagramie! [WIDEO]

2019-03-09 21:00 DR
Królowa Elżbieta II zamieściła pierwszy w historii wpis na Instagramie
Autor: Instagram / screen Królowa Elżbieta II zamieściła pierwszy w historii wpis na Instagramie

Królowa Elżbieta II ma już 92 lata i z najnowszą technologią raczej nie ma do czynienia. Ostatnio jednak to się zmieniło. Na profilu rodziny królewskiej na Instagramie pojawiło się zdjęcie, które opublikowała sama królowa. W jakich okolicznościach do tego doszło i czego dotyczy pierwszy w historii wpis królowej na Instagramie? Zobaczcie na Hotplota.pl!

Królowa Elżbieta II ostatnimi czasy bardzo ogranicza swoje wystąpienia publiczne. Oczywiście jest to związane z jej wiekiem. Elżbieta II ma już 92 lata i nie wszystko to, co należy do obowiązków królowej przychodzi jej z łatwością. Jednak nie zrezygnowała ona w stu procentach z pojawiania się na ważnych uroczystościach. I tak ostatnio można było ją zobaczyć w londyńskim Science Museum, gdzie doszło do historycznego wydarzenia. Elżbieta II zamieściła na Instagramie pierwszy w historii wpis. Czego dotyczył?

Oczywiście nie było to słitaśne selfie. W końcu królowej nie przystoi ;) Było nieco poważniej. Elżbieta II zamieściła na profilu rodziny królewskiej, który obserwuje blisko 5 milionów osób, zdjęcie listu napisanego w 1843 roku do jej prapradziadka, księcia Alberta, przez matematyka Charlesa Babbage.

To, na co patrzycie, to list napisany w 1843 roku do mojego prapradziadka, księcia Alberta. Charles Babbage, uznany za pierwszego na świecie pioniera komputerowego, zaprojektował "Mechanizm różnicowy", którego prototyp książę Albert miał okazję zobaczyć w lipcu 1843 roku. W liście Babbage opowiedział królowej Wiktorii i księciu Albertowi o swoim wynalazku "Silniku Analitycznym", na którym powstały pierwsze programy komputerowe, stworzone przez Adę Lovelace, córkę Lorda Byrona. Dziś miałam również przyjemność poznawać inicjatywy związane z kodowaniem komputerowym dla dzieci i wydaje mi się stosowne, aby opublikować ten post na Instagramie w Muzeum Nauki, które od dawna propagowało technologię, innowacyjność i inspirowało następną generację wynalazców

podpisała zdjęcie królowa.

ZABAWIMY SIĘ? ;)
Książę William

Autor: IAN RUTHERFORD/AFP/East News

Książę William - plotki, skandale i wpadki. Jak dobrze go znasz? [QUIZ]

To się nazywa królowa na czasie! ;)

ZOBACZ TAKŻE:

NAJNOWSZE