Eurowizja 2021 - Włochy zwycięzcą Eurowizji

i

Autor: EBU / ANDRES PUTTING

Eurowizja 2021: Włochy zwycięzcą, Måneskin zostawił konkurencję w tyle. CO ZA WYSTĘP!

2021-05-23 7:01

I wszystko jasne: Eurowizja 2021 dla grupy rockowej z południa Europy! Tegoroczny konkurs Eurowizji wygrały Włochy. Najwięcej głosów podczas wielkiego finału europejskiej piosenki zdobyła włoska grupa rockowa o nazwie Maneskin z piosenką "Zitti E Buoni". Zobaczcie, kim są młodzi muzycy z Włoch, zwycięzcy Eurowizji 2021!

Włochy na Eurowizji startowały dopiero w finale. Włoską piosenkę widzowie usłyszeli po raz pierwszy ze sceny w Rotterdamie dopiero w sobotę 22 maja, ponieważ kraj ten należy do tzw. Wielkiej Piątki (państw, które nie muszą walczyć we wtorkowym i czwartkowym półfinale). To jednak wystarczyło, aby Włochy wygrały Eurowizję! Włoska piosenka zdobyła najwięcej głosów, pokonując innych faworytów, jak Francja, Malta czy Szwajcaria.

Jak brzmi włoska piosenka na Eurowizji 2021? W tym roku Włosi postawili na gitarowe brzmienie. Kandydat z Włoch to czteroosobowy zespół Måneskin. Zobaczcie, co wiemy o jego muzykach i jak brzmi włoska piosenka na Eurowizję 2021.

Sonda
Jak podobał Ci się występ Włoch?

Włochy zwycięzcą Eurowizji. Wygrał faworyt!

Måneskin to grupa założona w 2016 roku. Obecnie tworzą ją cztery osoby: Damiano David (wokal),Victoria De Angelis i Thomas Raggi (gitary) oraz Ethan Torchio (perkusja). W konkursie Eurowizja 2021 włoska piosenka to utwór „Zitti e buoni”. To właśnie tym hitem zespół Måneskin wywalczył sobie zwycięstwo na festiwalu piosenki w San Remo! Jak widać, nie był to przypadek - w Rotterdamie muzykom udało się powtórzyć ten sukces!

Specjaliści od początku dawali Włochom dużą szansę na zwycięstwo Eurowizji. Grupa Maneskin od wielu tygodni zajmowała jedno z czołowych miejsc w rankingach typowań. Początkowo wyprzedzały ją jedynie Szwajcaria, Malta i Francja. Ostatecznie to jednak Włosi okazali się najlepsi. Podczas wielkiego finału Eurowizji włoska piosenka porwała publiczność w Rotterdamie i w całej Europie. Poniżej znajdziecie wideo z występu Włochów podczas sobotniego finału.

Przypomnijmy, że polska piosenka na Eurowizję 2021 to utwór "The Ride", który wykywał Rafał Brzozowski. Polską propozycję usłyszeliśmy w drugim półfinale Eurowizji, tj. w czwartek 20 maja. Niestety utwór nie przypadł do gustu Europejczykom - Rafał Brzozowski odpadł po pierwszym występie.

Eurowizja 2021. Z nimi konkurował Rafał Brzozowski! Skrót występów podczas II półfinału