Billie Eilish publikuje film o hejcie. "Osądzasz mnie, a nigdy nie widziałeś mojego ciała"

2020-05-27 7:40 mw
Billie Eilish
Autor: youtube.com / Billie Eilish

Billie Eilish ponownie uderza w hejterów! 18-latka opublikowała nagrany wcześniej film, w którym odnosi się do licznych tekstów na temat jej wyglądu. Artystka mówi o tym, jak hejterzy oceniają jej ciało i styl, choć tak naprawdę niewiele o niej wiedzą. "Oceniasz mnie, chociaż nigdy nie widziałeś mojego ciała" - mówi w niespełna czterominutowym nagraniu Billie Eilish.

Ten film i zawarte w nim przesłanie mają szansę stać się prawdziwym manifestem dla sporej grupy ludzi. Hejtowanie i ocenianie wyglądu to prawdziwa zmora dzisiejszych czasów - w internecie na każdym kroku można spotkać złośliwe uwagi na temat czyjejś figury lub stylu. Gwiazdy wiedzą to chyba najlepiej, bo w ich przypadku mowa nie o pojedynczych przypadkach, a o setkach komentarzy pod każdym nowym zdjęciem czy filmikiem.

Jedną z najbardziej hejtowanych za wygląd gwiazd w ostatnim czasie jest bez wątpienia Billie Eilish. Nastolatka z Los Angeles od samego początku swojej kariery spotyka się ze złośliwymi uwagami na temat swojego charakterystycznego stylu. Pod zdjęciami Billie Eilish na Instagramie bezustannie pojawiają się na przykład teksty sugerujące, że artystka ukrywa ciało pod ciuchami w zbyt dużych rozmiarach, "ponieważ jest gruba".

BILLIE EILISH ZWRACA SIĘ DO HEJTERÓW

Billie już wcześniej w wielu wywiadach odnosiła się do sprawy hejtu pod jej adresem. Teraz postanowiła zrobić coś więcej i opublikowała na YouTube prawie czterominutowy film, w którym zwraca się bezpośrednio do ludzi oceniających jej wygląd.

Nagranie powstało w marcu 2020 roku, tuż przed rozwojem pandemii koronawirusa, jednak Billie Eilish zdecydowała się opublikować na YouTube dopiero teraz.

>> Billie Eilish, jakiej nie znacie! Te fakty o Billie Eilish znają tylko najprawdziwsi fani

W swoim filmie "NOT MY RESPONSIBILITY" artystka zwraca się bezpośrednio do wszystkich hejterów oceniających to, jak się ubiera i jak wygląda. Przekaz Billie jest prosty: nie mam wpływu na to, jak oceniają mnie inni.

Czy mnie znasz? Tak naprawdę znasz? Masz opinie na temat moich myśli, mojej muzyki, moich ubrań, mojego ciała.

Niektórzy nienawidzą mnie za to, jak się ubieram, a inni to chwalą [...]

Nie mogę ukryć niczego, co robię, więc kiedy czuję, że się na mnie gapisz i oceniasz... gdybym tym żyła, nie dałabym rady.

Czy chciałbyś, abym był mniejsza? Słabsza? Łagodniejsza? Wyższa? Czy chciałbyś, żebym zamilkła? Czy moje ramiona cię prowokują? Z może moja klatka piersiowa? [...]

Kiedy noszę to, co jest wygodne… nie jestem wystarczająco kobieca. Kiedy to zdejmę, staję się dziwką… Chociaż nigdy nie widziałeś mojego ciała, wciąż mnie dotykasz i osądzasz. Dlaczego?

- pyta Billie Eilish w swoim nagraniu. Wszystkie słowa wypowiada bardzo cicho i wolno, a na filmie widzimy, jak artystka powoli rozbiera się stojąc w ciemnym basenie.

Film "NOT MY RESPONSIBILITY" z pewnością jest jednym z najważniejszych nagrań, jakie dotąd stworzyła Billie Eilish. Młoda gwiazda stała się dla wielu osób symbolem walki z hejtem na temat wyglądu czy sposobu życia. 

Zobaczcie nagranie:

Hotplota.pl: Beyonce jako niemowlę; Lady Gaga rzuca nałogi

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE