Ryan Grantham z Riverdale chciał zabić premiera Justina Trudeau

i

Autor: materiały prasowe The CW Ryan Grantham z "Riverdale" chciał zabić premiera Justina Trudeau

Aktor z "Riverdale" zamordował matkę i chciał zabić premiera! Jaki wyrok mu grozi?

2022-06-17 12:42

Ryan Grantham to 21-letni aktor, którego mogliśmy oglądać między innymi w serialu "Riverdale". W marcu 2020 roku zastrzelił on własną matkę, a podczas postępowania sądowego, które rozpoczęło się w czerwcu tego roku, wyszło na jaw, iż jego główną ofiarą miał być premier Kanady, Justin Trudeau. Szczegóły poniżej.

Ryan Grantham stanął przed sądem za zamordowanie swojej matki, 64-letniej Barbary Waite. Jak podaje serwis CBC, miał on strzelić kobiecie w tył głowy, gdy ta grała na pianinie. W trakcie procesu, który ruszył w połowie czerwca 2022 roku, aktor przyznał się do zarzucanych mu czynów i okazał skruchę. Na jaw wyszły jednak kolejne makabryczne plany młodzieńca, w tym motyw jego działań i plany dalszych mordów. 

Ryan Grantham z "Riverdale" chciał zabić premiera Justina Trudeau

Zgodnie z ustaleniami wymiaru sprawiedliwości, które opinii publicznej przekazał serwis CBC, Ryan Grantham zabił swoją matkę, by "oszczędzić jej cierpień związanych z jego przyszłymi działaniami". Aktor planował bowiem zamordować premiera Kanady, Justina Trudeau. Po zamordowaniu matki miał zapakować jej ciało do auta, wraz z bronią, amunicją, tuzinem koktajli Mołotowa i mapą. Jego celem była rezydencja Justina Trudeau, a po drodze zamierzał zabić jeszcze kilka przypadkowych osób. Nigdy jednak nie dotarł na miejsce. Zamiast tego zgłosił się na policję.

Zgodnie z ustaleniami prokuratury, Ryan Grantham cierpiał na silne epizody depresyjne i po zamachu na premiera zamierzał popełnić samobójstwo. W trakcie procesu przeprosił za swoje czyny i przyznał się do winy. Za morderstwo drugiego stopnia Ryan Grantham automatycznie otrzyma wyrok dożywocia. Kwestią sporną pozostaje za to możliwość warunkowego przedterminowego zwolnienia, które w tym przypadku przysługuje w przedziale 10-25 lat. Obrońca wniósł o 12 lat, prokurator 18.

ZOBACZ TAKŻE: Filmy, które zainspirowały ludzi do popełnienia zbrodni. 5 przerażających przypadków

Ryan Grantham: kogo zagrał w "Riverdale"?

Ryana Granthama trudno nazwać gwiazdorem "Riverdale", ponieważ pojawił się w zaledwie jednym odcinku. Rola, którą przyszło mu zagrać, była jednak niezwykle istotna - to właśnie jego bohater zabił ojca Archiego, Freda Andrewsa. Poza "Riverdale" Ryan Grantham zagrał także epizodyczne role w takich produkcjach jak "Supernatural", "Dziennik cwaniaczka", "iZombie" i "Jumper", gdzie wystąpił u boku Samuela L. Jacksona i gwiazdora "Gwiezdnych wojen", Haydena Christensena.

Jak powstał Top Gun Maverick? Gdzie i czym nakręcono sceny lotnicze? | To Się Kręci #8

Krwawe zbrodnie zdarzają się nie tylko w serialach.

O tych najgłośniejszych dowiesz się z podcastu "ZŁO - Zbrodnia Łowca Ofiara".

Listen to "Pedro Lopez - Potwór z Andów cz.1" on Spreaker.