Wojenne dziewczyny, sezon 4 odcinek 2 - streszczenie. Olek wyznaje miłość Irce

2021-09-19 21:18 Adrian Rybak
Wojenne dziewczyny sezon 4
Autor: Materiały prasowe TVP

Wojenne dziewczyny powróciły po dwóch latach przerwy z nowymi odcinkami! Telewizja Polska emituje 4. sezon wojennego serialu, w którym tradycyjnie nie zabraknie emocji, łez oraz brawurowych akcji Dziewczyn. Podrzucamy streszczenie 2. odcinka 4. sezonu Wojennych dziewczyn. Co się wydarzy?

Wojenne dziewczyny to opowieść o trudnych latach okupacji hitlerowskiej, widzianych z perspektywy trzech młodych kobiet. Serial reżyseruje Michał Rogalski, współtwórca między innymi „Czasu honoru”. W głównych rolach występują Aleksandra Pisula (Marysia), Marta Mazurek (Irka) i Vanessa Aleksander (Ewa). Zdjęcia kręcone są m.in. w Warszawie, Lublinie, Piasecznie, Żyrardowie czy Bielsku Białej. Dotychczas widzowie zobaczyli 3 sezony Wojennych dziewczyn. Serial można oglądać na antenie TVP1 w niedziele o godzinie 20:15. Poniżej prezentujemy streszczenie drugiego odcinka nowego sezonu.

Tureckie seriale, których nie było w Polsce

Wojenne dziewczyny, odcinek 41 - streszczenie

Ewa jedzie do Hrubieszowa, aby namówić Marysię na udział we wspólnej akcji wysadzenia wiaduktu kolejowego. Na miejscu jest świadkiem wywózki przez Niemców polskich dzieci w nieznane miejsce. Marysia zastanawia się, czy wracać do Warszawy. Za jej głowę wciąż wyznaczona jest wysoka nagroda. Jednak w Hrubieszowie też nie jest bezpieczna. Zostaje rozpoznana przez folksdojcza, który zawiadamia o jej kryjówce gestapo. W ostatniej chwili dziewczynom udaje się wyjechać. 

Wojenne dziewczyny, odcinek 41 - co się wydarzy?

W Warszawie Irka przygotowuje ładunki wybuchowe do wysadzenia wiaduktu. Spotyka się też z Olkiem, który wyznaje jej miłość. Jednak Irka nie jest jeszcze gotowa poddać się uczuciu, choć czuje do Olka coś więcej niż sympatię. Dziewczyny znów razem opracowują plan ataku na wiadukt.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE