Wentworth Miller ze Skazanego na śmierć ma autyzm. Osobisty wpis aktora poruszył fanów

2021-07-28 16:06 Alicja Wójcik
Wentworth Miller
Autor: East News

Wentworth Miller, serialowy Michael Scofield z serialu Skazany na śmierć, podzielił się ze swoimi fanami bardzo poruszającym wyznaniem. Gdy rozpoczęła się pandemia i lockodwn, aktor postanowił zadbać o swoje zdrowie i zasięgnąć porady lekarza. Po długim procesie diagnostycznym Miller otrzymał potwierdzenie, że ma autyzm, co sam podejrzewał u siebie już od pewnego czasu.

Serial Skazany na śmierć był ogromnym hitem na całym świecie - a Polska nie była tu wyjątkiem. Produkcja emitowana była przez stację Polsat od 2007 roku, a dwa pierwsze odcinki obejrzała rekordowa liczba widzów - aż 7 milionów! Od tego serialu rozpoczęła się ogromna rozpoznawalność Wentwortha Millera, który bardzo szybko zyskał status jednej z największych gwiazd Hollywood.

Wentworth Miller ze Skazanego na śmierć ma autyzm. Osobisty wpis aktora poruszył fanów

Mimo że ani przed, ani po Skazanym na śmierć Miller nie odniósł już aż takiego sukcesu, cały czas gra w filmach i serialach i ma ogromną rzeszę fanów, którzy go wspierają. Pod koniec lipca na Instagramie aktora pojawił się bardzo osobisty wpis, w którym wyjawił, że ma autyzm. Miller napisał, że diagnozę poznał jesienią 2020 roku, a cały proces diagnostyki trwał bardzo długo. Aktor przyznał, że diagnoza była dla niego 'szokiem, ale nie zaskoczeniem', dlatego że wcześniej już sam podejrzewał u siebie autyzm. Miller zaznaczył, że nie jest to również, coś, co chciałby w sobie zmienić, gdyż zrozumiał, że to ważna część tego, kim jest oraz dzięki czemu zawdzięcza wszystko, co osiągnął.

Poruszający wpis Wentwortha Millera spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem fanów. Pod postem pojawiły się dziesiątki komentarzy między innymi od osób, które mają zdiagnozowany autyzm i bardzo doceniają szczerość aktora. Miller w swoim wpisie podkreślił jednak również, że nie chce teraz stać się ekspertem od autyzmu - zależy mu przede wszystkim na tym, żeby głośno powiedzieć, że od teraz om także należy do tej społeczności.

Sekrety serialu Królowa i Konkwistador | ESKA XD - Hotplota #27
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE