W 80 dni dookoła świata

i

Autor: Materiały prasowe

W 80 dni dookoła świata - nowy film twórców Epoki Lodowcowej. Opis i zwiastun

2021-12-08 15:32

Twórcy Epoki Lodowcowej przedstawiają nową animacje. "W 80 dni dookoła świata" to gwiazdkowy prezent dla wszystkich dzieci i ich rodziców. Pierwsza animowana i pełnometrażowa adaptacja powieści Juliusza Verne’a pojawi się jeszcze w 2021 roku. Co wiemy o nowej animacji?

W 80 dni dookoła świata - nowy film twórców Epoki Lodowcowej. Małpiszon i żaba podejmują szalone wyzwanie objechania świata w 80 dni w czasach, gdy o samolotach nikt jeszcze nawet nie śnił. To się nazywa przygoda! Filmowcy uwielbiają wyobraźnię i umiejętność budowania napięcia w powieściach Juliusza Verne’a. „W 8o dni dookoła świata” po raz pierwszy zekranizowano w 1956 roku. Film otrzymał 5 Oscarów i Złoty Glob. W 1986 pojawił się 26-cio odcinkowy serial animowany „Dookoła świata z Willym Foggiem”. W 2004 roku głównym bohaterem adaptacji został Passepartout, którego zagrał Jackie Chan. Teraz filmowcy postanowili zaadresować film do młodszej widowni, która uwielbia pełne humoru i zabawy kino akcji. Twórcy subtelnie przemycają w nim też takie wartości jak: przyjaźń, odwaga, odpowiedzialność, akceptacja, humor, a także… miłość.

W 80 dni dookoła świata - o czym jest?

Obieżyświat to sympatyczny nastoletni małpiszon, który marzy o wielkich przygodach i dalekich podróżach. Na co dzień jednak słucha się mamy, chodzi do szkoły i generalnie wiedzie raczej spokojne życie. Wszystko odmieni jednak spotkanie z nieco postrzeloną żabą o imieniu Phileas, która zaproponuje Obieżyświatowi udział w szalonym zakładzie: jeśli uda im się objechać świat w 80 dni, zgarną pokaźną nagrodę i zyskają sławę.

ESKA XD #037 - GENZIE, WIEDŹMIN, ELIF, STOCH