Uwikłani (2007) KINO

2010-02-18 19:35
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Skandalizująca historia bogatej rodziny.

Ta skandalizująca historia bogatej rodziny powstała na podstawie powieści Natalie Robinson i Stevena M. L. Aronsona. Film pokazuje prawdziwe, choć niezwykłe, losy Barbary Daly (Julianne Moore). Wżeniła się ona w klasę wyższą, poślubiając dziedzica fortuny twórców bakelitu, Brooksa Baekelanda. Piękna i charyzmatyczna kobieta zupełnie nie pasowała do powściągliwego męża, a narodziny ich jedynego potomka, Tony'ego, zachwiały jeszcze bardziej podstawami niestabilnego i burzliwego małżeństwa. Czując odrzucenie ojca, chłopiec zbliżał się do równie osamotnionej matki, a relacje tych dwojga z czasem stawały się coraz bardziej skomplikowane i kontrowersyjne.
W "Uwikłanych" zobaczymy zarówno rozpad rodziny, trudne, głęboko psychologiczne relacje matek i synów , jak również rewolucję seksualną w latach sześćdziesiątych.
Film w sześciu odsłonach pokazuje czasy od 1946 do 1972. Pogoń Baekelandów za społecznymi honorami i "cudownym życiem" prowadzi od ich wielkiego wzlotu, po tragiczny upadek i zbrodnię.

Uwikłani / Savage Grace (2007, Francja, Hiszpania, USA, 96 minut)
Reżyseria: Tom Kalin
Obsada: Julianne Moore, Stephen Dillane, Eddie Redmayne, Elena Anaya, Barney Clark, Hugh Dancy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE