Nowości serialowe

Ten serial to godny następca “Kompanii braci”? Gra w nim Joanna Kulig!

2024-01-26 11:29

“Władcy przestworzy” to kolejny serial, przy którym maczali palce Tom Hanks i Steven Spielberg. Tym razem duet odpowiedzialny za “Kompanię braci” i “Pacyfik” nakreśla nam opowieść o losach lotników walczących w czasie II Wojny Światowej.

“Władcy przestworzy” – nowy serial Apple TV+ podbije serca widzów?

“Władcy przestworzy” to adaptacja książki Donalda L. Millera, a jednocześnie trzecia odsłona nieoficjalnej antologii Stevena Spielberga, Toma Hanksa i Gary’ego Goetzmana – dwie poprzednie to słynna “Kompania braci” i “Pacyfik”. Tym razem przenosimy się jednak w tytułowe przestworza, by śledzić zmagania lotników załogi bombowców 8. Armii Powietrznej, którzy ryzykują życiem w akcie braterstwa zrodzonym z odwagi, strat i zwycięstw.

Nasi bohaterowie to żołnierze 100. Grupy Bombowej (tzw. Krwawej Setki), którzy przeprowadzają niebezpieczne naloty bombowe na nazistowskie Niemcy i zmagają się z surowymi, mroźnymi warunkami, brakiem tlenu i terrorem walki na śmierć i życie prowadzonej na wysokości kilku tysięcy metrów. Ukazanie psychologicznej i emocjonalnej ceny, jaką ci młodzi mężczyźni zapłacili pomagając obalić hitlerowską Trzecią Rzeszę, stanowi ponoć sedno “Władców przestworzy”, którzy zgarniają naprawdę dobre recenzje.

W serwisie Rotten Tomatoes serial może pochwalić się wynikiem 83% pozytywnych ocen, na Metacriticu zaś 75/100, czyli też nie najgorzej. Ogólnie wniosek jest taki, że formuła się jeszcze nie wyczerpała i doczekaliśmy się godnego następcy osławionej “Kompanii braci”.

SPRAWDŹ TEŻ: Najlepsze seriale Apple TV+. TOP5 produkcji, które warto obejrzeć

“Władcy przestworzy” z gwiazdorską obsadą. Na ekranie zobaczymy nawet Joannę Kulig

Joanna Kulig, która niedawno dołączyła do Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, skrupulatnie rozwija swoją karierę za granicą. Są to wprawdzie małe role, ale nie od razu Rzym zbudowano, prawda?

Niedawno zadebiutowała komedia romantyczna, w której polska gwiazda zagrała u boku Anne Hathaway i Petera Dinklage’a (premiera w naszym kraju dopiero 14 marca), teraz zaś Kulig pokazała się we “Władcach przestworzy” jako Polka, którą w Londynie spotyka jeden z głównych bohaterów.

A co do obsady “Władców przestworzy”, to ta jest doprawdy imponująca. Pierwsze skrzypce grają m.in. Callum Turner, Anthony Boyle i nominowani do Oscara Autin Butler (“Elvis”) i Barry Keoghan (“Saltburn”, “Duchy Inisherin”).

Serial “Władcy przestworzy” liczy łącznie dziewięć odcinków. Pierwsze dwa są już dostępne w ofercie Apple TV+.  

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?
Jak powstał Top Gun Maverick? Gdzie i czym nakręcono sceny lotnicze? | To Się Kręci #8