Koło Fortuny - tytuł sprawił uczestnikom ogromne problemy. Wielka wpadka w programie!

i

Autor: AKPA Koło Fortuny - tytuł sprawił uczestnikom ogromne problemy. Wielka wpadka w programie!

PROGRAMY TV

Ta wpadka w Kole Fortuny nie powinna się przydarzyć. Uczestnicy stracili czujność

2023-12-26 18:38

W Kole Fortuny uczestnicy muszą mieć szczęście, ale przy tym wszystkim powinni wykazać się czujnością, sprytem i mocno się skupić. Przydadzą się do tego stalowe nerwy, jednak o te bardzo trudno. Najlepiej pokazuje to historia uczestników, którzy w jednym z odcinków Koła Fortuny próbowali odgadnąć prawidłową odpowiedź. Byli przekonani, że wiedzą, a ostatecznie coś poszło nie tak. Trudno uwierzyć, że każdy z nich nie skupił się zgadując hasło z tablicy.

Spis treści

  1. Koło Fortuny - wielka wpadka

Koło Fortuny - tytuł sprawił uczestnikom ogromne problemy i mamy tu do czynienia z jedną z największych wpadek w historii emisji tego teleturnieju. Choć tak naprawdę tych wielkich wtop było całkiem sporo. Jedną z tych najbardziej pamiętnych zdecydowanie jest ta związana z imieniem Bogusława Lindy. Uczestniczka była przekonana, że popularny aktor nazywa się Bolesław. Kolejny odpowiadający poszedł o krok dalej i postawił na Bronisława. Prowadzący wtedy załamał ręce i nie ma się co dziwić. Podobnie było w sytuacji, gdy uczestnicy musieli podać tytuł monografii, która została wydana przez Charlesa Darwina w 1859 roku w Londynie. Walczący o pieniądze popełniali gafę za gafą, a wszystko przez brak skupienia.

Największe wpadki w Familiadzie. Sprawdź, czy pamiętasz! [QUIZ]

Wpadki i tajemnice ukryte w bajkach

Koło Fortuny - wielka wpadka

Uczestnicy w Kole Fortuny mieli do odgadnięcia 20 literowy tytuł. Odkrytych było 15 liter, co oznacza, że zadanie było wręcz banalne. Troje uczestników biorących udział w tym odcinku stawiało, że poprawną odpowiedzią jest "O powstaniu gatunków". Każdy z nich powtórzył po sobie to samo. Kluczową różnicą było słowo "powstawaniu", przez które walczący o pieniądze tracili swoją szansę.

I w tej sytuacji możemy mówić o tym, iż uczestnicy Koła Fortuny nie skupili się na tym, co widoczne było na tablicy. Zadziałał stres oraz presja czasu. Zobaczcie sami:

Teleturniej Koło Fortuny emitowany jest na antenie TVP od 1992 do 1998, 2007 do 2009 i od 2017 roku. Oryginalnie format pochodzący ze Stanów Zjednoczonych nazywa się Wheel of Fortune. W każdym odcinku udział bierze trzech uczestników. Muszą oni zakręcić tytułowym kołem, które wskaże kwotę o jaką zawalczą. Następnie należy prawidłowo dobrać litery i odgadnąć hasło. Niegdyś w programie uczestnicy mogli wygrać atrakcyjne nagrody, w tym Poloneza Caro. Od 11 stycznia 2020 nagrodą główną w teleturnieju jest 100 000 złotych.

Listen on Spreaker.