Świąteczne filmy to nie tylko Kevin! Zobacz najlepsze produkcje na Boże Narodzenie

2018-12-15 20:01
Holiday
Autor: Album Online/East News Holiday

Świąteczne filmy to nie tylko Kevin sam w domu i Listy do M.!  Komedie o Mikołajach, miłości i świętowaniu powstają co roku i nie przestają zachwycać! Specjalnie dla Was ESKA Cinema przygotowała ranking najlepszych filmów na Boże Narodzenie.

Świąteczne filmy to klimatyczne produkcje z przyjemną historią, świąteczną muzyką, mnóstwem mikołajowych dekoracji i (zazwyczaj) pozytywnym zakończeniem. Chociaż wydaje się, że to wdzięczny temat, bardzo trudno nakręcić dobry film na święta. Niektórym to się jednak udaje! To właśnie miłość, Holiday, Grinch – to tylko kilka przykładów na udane świąteczne filmy. Co wybrać? Oto nasze zestawienie najlepszych świątecznych filmów!

Kevin bez cenzury - te sceny wycięli z filmu! Dlaczego? VIDEO

Świąteczne filmy - W drodze do domu (2010)

Jak się okazuje, To właśnie miłość zainspirował nie tylko polskie Listy do M. Podobną historię stworzyli też Norwedzy. Chociaż w ich wydaniu film nie jest już taką lekką komedią i ma o wiele więcej z dramatu, nadal jest zdecydowanie wart obejrzenia.

Świąteczne filmy - To właśnie miłość (2003)

Święta, miłość, zwariowani bohaterowie i największe gwiazdy. Love Actually to komedia romantyczna, która łączy wszystko, co w rozrywkowym kinie najlepsze. Ten klasyk nie nudzi się mimo upływu lat!

Świąteczne filmy - Ukryte piękno (2016)

Will Smith jako rozpaczający po utracie córki ojciec, którego z depresji próbuje wyciągnąć grupa przyjaciół. I tak w życiu mężczyzny pojawiają się Śmierć, Miłość i Czas – uosobienia bytów, które zrujnowały mu życie. Wzruszająca historia w świątecznej oprawie.

Świąteczne filmy - W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju (1989)

To komedia, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom, które przerasta zorganizowanie 'idealnych świąt'. W rodzinie Griswoldów misternie przygotowane Boże Narodzenie rozpada się na kawałki z powodu prześladującego ich straszliwego pecha. 

Świąteczne filmy - Grinch: świąt nie będzie (2000)

Jim Carrey jako złośliwy stwór, który nie znosi Bożego Narodzenia i postanawia zniszczyć święta mieszkańcom pobliskiego miasteczka. Mała dziewczynka nie zamierza mu na to pozwolić.

Świąteczne filmy - Holiday (2006)

Dwie sfrustrowane kobiety postanawiają zmienić swoje życie i na kilka dni zamieniają się domami. Amerykanka trafia do Anglii, a Brytyjka do LA. Obie spotykają interesujących mężczyzn...

Świąteczne filmy - Firmowa Gwiazdka (2016)

Zwariowana komedia z Jennifer Aniston i Jasonem Batemanem, czyli o wigilii z piekła rodem. Firmowa impreza gwiazdkowa przeradza się w maraton katastrofalnych zdarzeń, których (niestety) nie będzie dało się wymazać z pamięci.

Świąteczne filmy - Opowieść wigilijna Muppetów (1992)

Muppety w kolejnej ekranizacji Opowieści wigilijnej. Zabawna, muzyczna historia z przesłaniem, a do tego Michael Caine jako Scrooge.

Świąteczne filmy - Kiss kiss bang bang (2005)

Dowcipna parodia czarnego kryminału. Drobny złodziejaszek trafia do Hollywood, współpracuje z prywatnym detektywem i jest świadkiem morderstwa.

Świąteczne filmy - Zły Mikołaj (2003)

Billy Bob Thorton jako Mikołaj, który… nie znosi dzieci, okrada centra handlowe i nie stroni od alkoholu. Pewnego dnia poznaje jednak chłopca, który zmienia jego życie.

Świąteczne filmy - Miasteczko Halloween (1993)

Realizacja szalonej wizji Tima Burtona. Tradycje Halloween walczą z Bożym Narodzeniem, a Dyniowy Król chce zostać Świętym Mikołajem. Świetne!

Świąteczne filmy - Cztery Gwiazdki (2008)

Para postanawia spędzić święta ze swoimi rodzinami. Problem w tym, że rodzice obydwojga są rozwiedzeni, dlatego zakochani wyruszają w drogę, aby spędzić cztery niezapomniane imprezy bożonarodzeniowe w domu każdego z nich.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE