Stulecie Winnych - kiedy koniec serialu? Ile odcinków jeszcze przed nami?

2021-05-03 21:10 Alicja Wójcik
Stulecie Winnych
Autor: Materiały prasowe TVP

Burzliwe losy rodziny Winnych, których historia w serialu rozpoczyna się tuż przed wybuchem pierwszej wojny światowej, urzekły polskich widzów. Emitowany od 2019 roku w Telewizji Polskiej serial cieszy się ogromną popularnością - drugi sezon Stulecia Winnych śledziło średnio niemal 3 mln widzów! Serial przyciąga przed ekrany z pewnością nie tylko dzięki nietuzinkowym bohaterom, ale także za sprawą tła historycznego, które ma ogromny wpływ na ich życie.

Stulecie Winnych - kiedy koniec serialu? Ile odcinków jeszcze przed nami? Pierwszy sezon produkcji emitowany był od 3 marca do 26 maja 2019 roku, a kolejne dwa również trafiały do emisji w wiosennej ramówce rok po roku. Stulecie Winnych powstało na kanwie trzytomowej serii powieści Ałbeny Grabowskiej pod tym samym tytułem, która ukazywała się w latach 2014-2015.

Stulecie Winnych - kiedy koniec serialu? Ile odcinków jeszcze przed nami?

Początkowo fani byli przekonani, że serial, podobnie jak seria powieści, będzie składał się z trzech sezonów, a każdy z nich będzie pokrywał się z kolejnymi tomami książek Grabowskiej. Okazuje się jednak, że bardzo prawdopodobne jest powstanie przynajmniej jeszcze jednego, czwartego już sezonu serialu. Wiosną 2021 roku rozpoczęła się emisja trzeciego sezonu serialu, którego fabuła ma przedstawiać losy Winnych w latach 1956-1976. Natomiast fabuła trzeciego tomu powieści Grabowskiej rozpoczyna się w roku 1976, co oznacza, że niemal cała ostatnia powieść trylogii nie została jeszcze zekranizowana.

Póki co twórcy serialu nie zdradzili jeszcze szczegółowych planów odnośnie do kolejnych sezonów, jednak trudno wyobrazić sobie, aby historia Winnych została urwana przedwcześnie. Jest zatem duże prawdopodobieństwo, że wiosną 2022 rozpocznie się emisja kolejnych 13 odcinków produkcji. Na oficjalną informację na ten temat musimy niestety jeszcze nieco poczekać.

Sztuczne słońce do walki z koronawirusem | ESKA XD - Mobmania #20
NAJNOWSZE