"Straż" nowy serial HBO GO - Kiedy obejrzeć? O czym jest?

2021-11-25 16:15 Leon Pietrzak
Straż
Autor: Materiały prasowe HBO

Na HBO GO zadebiutował serial Straż, który inspirowany jest postaciami stworzonymi przez Terry’ego Pratchetta. Bohaterowie serialu będą musieli znaleźć w sobie odwagę, żeby dokonać rzeczy niemożliwych i uratować świat, czym zaskakują nawet samych siebie.

"Straż" nowy serial HBO GO - Kiedy obejrzeć? O czym jest? Straż (The Watch) podąża śladami nietypowej grupy odmieńców, którzy muszą uratować świat. Produkcja oparta jest na postaciach stworzonych przez Sir Terry'ego Pratchetta w cyklu Świat Dysku - czyli cyklu powieści, które pojawiały się na rynku od 1983 roku. W sumie całość składa się z 41 książek, a każda przedstawia świat w krzywym zwierciadle.

O czym jest serial "Straż"?

Serial podąża za nietypową grupą bohaterów należących do Straży Miejskiej, w szeregach której służy wielu odmieńców. Muszą oni znaleźć w sobie odwagę, żeby dokonać rzeczy niemożliwych i uratować świat, czym zaskakują nawet samych siebie. W tej fantastycznej historii pojawiać się będą trolle, wilkołaki, czarnoksiężnicy oraz inni bohaterowie z przypadku, którzy razem podejmą próbę zniweczenia niecnego planu wskrzeszenia wielkiego smoka.Produkcja, inspirowana bohaterami stworzonymi w powieściach Sir Terry’ego Pratchetta Świat Dysku, jest współczesną opowieścią pełną humoru i zwrotów akcji. Autorem serialu jest Simon Allen, który pełnił także obowiązki producenta wykonawczego. Cały serial Straż (The Watch) jest już dostępny w HBO GO. Serial liczy 8 odcinków. 

Straż - obsada serialu

W rolach głównych w Straży występują: Richard Dormer (serial HBO Gra o tron) jako kapitan Sam Vimes, Lara Rossi (seriale Angela Black, Przekraczając granice) jako Lady Sybil Ramkin, Adam Hugill (1917, Świat w ogniu) jako posterunkowy Marchewa Żelaznywładsson, Jo Eaton-Kent (Don’t Forget The Driver) jako sierżant Cudo, Marama Corlett (serial HBO Mroczne materie, Blood Drive) jako kapral Angua oraz Sam Adewunmi (serial Angela Black, Ostatnie drzewo) jako Carcer Dun.

Ten kawałek powstał 30 lat temu. TERAZ TO HIT | ESKA XD - Ale to już było! #36
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE