Kamil Stoch

i

Autor: AP/Associated Press/East News

Skoki narciarskie w TVN - dlaczego skoki zniknęły z TVP?

2021-11-08 15:32

Skoki narciarskie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych wśród Polaków. Co roku miliony kibiców zasiada przed telewizorami, aby oglądać zawody z najlepszymi polskimi zawodnikami. W przyszłym sezonie zajdzie pewna zmiana. Skoki będą pokazywane w TVN, a nie tak jak wcześniej w TVP. Dlaczego?

Skoki narciarskie w TVN - dlaczego skoki zniknęły z TVP? Skoki narciarskie to sport, który pasjonuje wielu Polaków. Wynika to z wieloletniej tradycji w naszym kraju. Od wielu lat polscy skoczkowie zdobywają ogromne sukcesy na arenie międzynarodowej. Wszystko zaczęło się od Adama Małysza, który teraz uważany jest za legendę i ikonę polskiego narciarstwa. Później pojawili się inni sportowcy, którzy z dumą i powodzeniem walczyli w polskich barwach - Kamil Stoch czy Piotr Żyła to tylko niektóre nazwiska. Skoki od zawsze kojarzyły się z transmisjami w TVP. Zmieni się to jednak w nadchodzącym sezonie. Wszystkie turnieje w sezonie 2021/2022 zostaną pokazane na kanałach TVN-u. Z czego wynika ta zmiana?

Mateusz Borek po meczu Legia – Napoli: Piotr Zieliński bawił się na Łazienkowskiej

Skoki narciarskie w TVN - powód zmiany

Dlaczego teraz skoki narciarskie będą pokazywane w TVN, a nie w TVP? W Polsce prawa transmisji do zawodów w tej dyscyplinie sportu należą do grupy Discovery. Do tej pory TVP pokazywało skoki na zasadzie sublicencji. Wydarzenia można było oglądać zarówno w Eurosporcie, jak i w TVP. W 2021 Discovery postanowiło jednak zmienić koncepcję i dało prawa do transmisji TVN-owi, który należy do ich grupy medialnej.

Edward Miszczak o skokach w TVN

- W TVN mamy bezkonkurencyjną ofertę rozrywkową, świetne seriale, niedoścignione w swojej kategorii newsy, najlepszą telewizję śniadaniową, a teraz dodatkowo jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych tej zimy – skoki narciarskie. To historyczna zmiana w naszej ofercie programowej. Ucieszą się z niej widzowie naszego głównego kanału i wszyscy fani skoków w Polsce. Damy z siebie wszystko, by zobaczyli tę kultową dyscyplinę w niespotykanej dotąd odsłonie - powiedział dyrektor programowy stacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE