Skam - jak teraz wyglądają aktorzy norweskiego serialu dla młodzieży, który podbił świat?

2021-04-15 15:10 Adrian Rybak
Skam
Autor: Youtube.com/Norsk (NRK)

Skam był fenomenem wśród nastolatków w całej Europie. Nietradycyjna formuła serialu z Norwegii sprawiła, że młodzi widzowie wciągnęli się w losy ich fikcyjnych rówieśników. Do dzisiaj śledzą losy swoich ulubionych aktorów. Od czasu nagrań jednak minęło kilka lat i aktorzy zmienili się. Jak teraz wyglądają oraz w jakich innych produkcjach zagrali?

Skam to serial, który kilka lat temu niespodziewanie zdobył popularność w całej Europie. Zamysł porównywany był do Skins. Scenariusz opowiadał o losach nastolatków uczęszczających do norweskiej szkoły. Podejmowane były takie tematy jak zauroczenia, związki, nałogi, seks, orientacje seksualne, religie, różnice kulturowe, kompleksy. Każdy serial skupiał się na innej postaci. Sam pomysł realizacji serialu był oryginalny. Przez cały tydzień na oficjalnej stronie Skam pojawiały się klipy, które łącznie tworzyły nowy odcinek. Był on emitowany w soboty na antenie kanału NRK. Dodatkowo każda z postaci miała swoje media społecznościowe. Publikowano także screeny rozmów pomiędzy bohaterami. Twórcy chcieli, aby wszystko było jak najbardziej realne. Z powodu sukcesu wiele państw zakupiło prawa do adaptacji serialu Powstały już wersje Skam we Francji, Włoszech czy Hiszpanii. Fani serialu nadal mają jednak sentyment do oryginalnej wersji i śledzą kariery aktorów, którzy w niej wystąpili. Jak teraz wyglądają?

Tureckie seriale, których nie było w Polsce

Skam. Josefine Frida Pettersen - Noora

Najpopularniejszą postacią Skamu była Noora. Piękna, blondwłosa nastolatka o mocnym temperamencie. Widzowie pokochali jej historię z Williamem, szkolnym gwiazdorem. Aktorka Josefine Frida Pettersen zdobyła dużą popularność. Po zakończeniu Skamu wystąpiła między innymi w filmie Disco.

Skam. Tarjei Sandvik Moe - Isak

Kolejną gwiazdą Skamu był Tarjei Sandvik Koe, który grał Isaka - nastolatka, który w serialu odkrywał swoją orientację seksualną. Tarjei zrobił największą karierę z całej obsady. Niedawno zagrał w filmach Vi Burde Ha Vært På Film, Gledelig Jul i serialu Skitten Snø.

Skam. Lisa Teige - Eva

Lisa Teige zagrała główną bohaterkę pierwszego sezonu - Evę. Rudowłosa nastolatka zmagała się z problemami w związku oraz rywalizacją z grupą zazdrosnych koleżanek ze szkoły. Po zakończeniu Skamu zagrała w filmie Battle oraz w duńskim serialu Håbet a.k.a. Finding Home.

NAJNOWSZE