Shrek

i

Autor: TVN/Paramount

CIEKAWOSTKI

Shrek miał wyglądać zupełnie inaczej! Spiczasta głowa, brak zębów i o wiele większy brzuch

2023-11-27 14:09

Do sieci trafił oryginalny film testowy z 1995 roku, na którym możemy zobaczyć fragment pierwszej wersji Shreka. I chociaż dzisiaj zielony ogr sprawia wrażenie raczej sympatycznego, to na początku taki sympatyczny nie był. Takiej wersji na pewno nie puścilibyście dzieciom.

Shrek 5 powstaje! To już pewne, że ponownie spotkamy się z naszym zielonym przyjacielem i jego nierozłącznym kompanem osiołkiem. To również idealny pretekst do tego, by przypomnieć widzom o ciekawostce, która wypłynęła jeszcze kilka lat temu. Chodzi oczywiście o wygląd naszego ogra, bo okazuje się, że na początku twórcy widzieli jego postać zupełnie inaczej. I chociaż zdjęcie pierwszej wersji Shreka wyciekło już dawno do sieci, to teraz pojawiło się coś o wiele lepszego.

Taki będzie SHREK 5? Tego na pewno nie zabraknie | To Się Kręci #13

Tak mógł wyglądać Shrek! Fragment animacji trafił do sieci

Pierwsza wersja Shreka prezentowała się całkowicie inaczej. Można nawet powiedzieć, że o wiele mroczniej i przerażająco. Testowy filmik z konceptem tej postaci trafił właśnie do sieci za sprawą kanału "The Zoom Art Studio". Wideo zostało udostępnione przez samego Barry'ego Jacksona - animatora, który pracował nad pierwotną wersją bohatera. Jak sam zaznaczył, zielony ogr bardziej nawiązuje do powieści Williama Steiga, na której opierała się słynna animacja. Zanim produkcja pierwszego filmu ruszyła pełną parą, to wcześniej producenci chcieli zobaczyć testowy materiał i sprawdzić, czego mniej więcej się spodziewać. Na początku twórcy stworzyli ogra ze spiczastą głową, o wiele większym brzuchem i... brakami w uzębieniu. Jak producenci zobaczyli pierwszą wersję, to wyczuli, że nie będzie to przebój i trzeba było koniecznie zmienić wyglądać tej postaci.

Wyglądała okropnie, nie spełniała swojej roli, nie była zabawna i mi się nie podobała." - powiedział producent Jeffrey Katzenberg

Jeżeli jesteście ciekawi, jak prezentował się słynny ogr na samym początku, to poniżej udostępniamy post, na którym możecie obejrzeć fragment oryginalnej animacji z 1995 roku.