Shrek 22.05.2020 w TVN - kiedy kolejna część animowanego hitu?

2020-05-22 11:46
Shrek
Autor: Materiały prasowe/TVN/ Paramount

Shrek ponownie w telewizji! Pierwsza część przygód czarującego brzydala, czyli zielonego ogra zostanie wyemitowana w piątek, 22 maja w TVN o godzinie 20:00. Z pewnością po seansie widzowie będą mieli chrapkę na drugą odsłonę tej kultowej animacji. Kiedy obejrzymy ją w telewizji?

Shrek to bez wątpienia jedna z najważniejszych i najpopularniejszych animacji w historii kina. Film powstał w 2001 roku i natychmiast stał się przebojem w kinach. Teksty ze Shreka cytują kolejne pokolenia. Animacja otrzymała Oscara w kategorii "Najlepszy film animowany" pełnometrażowy na 74. ceremonii wręczenia Nagród Akademii Filmowej. Shrek zostanie wyemitowany w piątek, 22 maja w TVN. Powtórka telewizyjna zaplanowana jest na niedzielę, 24.05.2020 o godzinie 17:10. Z kolei 2. część Shreka obejrzymy za tydzień, 29 maja o 20:00. 

W polskiej wersji dubbingowej wystąpili:

  • Zbigniew Zamachowski – Shrek
  • Jerzy Stuhr – Osioł
  • Agnieszka Kunikowska – królewna Fiona
  • Adam Ferency – Lord Farquaad
  • Janusz Zadura – Robin Hood
  • Tomasz Bednarek – Ciastek

Shrek - animacja wszech wczasów

Dawno temu, na odludnym bagnie, żył samotnie wstrętny ogr. Miał na imię Shrek. Pewnego dnia jego spokojny dom nawiedziły wszystkie postaci z bajek, które wygnał z ich dotychczasowych kryjówek podły i chciwy lord Farquaad, właściciel zamku Duloc. Shrek, który pragnął odzyskać swoją samotnię zmuszony sytuacją zawarł układ z Farquaadem. Zgodził się uwolnić piękną księżniczkę Fionę i sprowadzić ją do Duloc, w zamian za przysługę - Farquaad zwróci Shrekowi jego bagno. Ogr wyruszył więc na wyprawę w towarzystwie gadającego Osła, który zapałał do Shreka wielką sympatią i gotów był dla niego na każde poświęcenie, z wyjątkiem jednego - na pewno nie będzie milczał.

Kinowe hity, które trafią do internetu. Te filmy musisz obejrzeć! #zostańwdomu
NAJNOWSZE