PINOKIO - nowa animacja w oscarowej obsadzie! Kiedy premiera na Netflix?

2022-01-26 12:04 Leon Pietrzak
Pinokio Netflix
Autor: Materiały prasowe

Nagrodzony Oscarem reżyser Guillermo del Toro zaprasza na autorską wersję klasycznej włoskiej opowieści o Pinokiu. Tym razem przygody drewnianej kukiełki marzącej o zostaniu prawdziwym chłopcem zobaczymy w formie musicalu. Poklatkowa animacja jeszcze w tym roku pojawi się na Netflix.

Pinokio na Netflix! Kiedy premiera? Całkowicie nowa wersja kultowej historii o Pinokiu pojawi się jeszcze w tym roku na Netfliksie. Guillermo del Toro już kilka lat temu wspominał o realizacji takiego dzieła. Nawet planowano już premierę na 2013 rok, jednak prace nad animacją przez brak pieniędzy znacznie się wydłużyły. Podczas festiwalu w Wenecji reżyser ogłosił, że jeżeli nie zwiększy się budżet, to będzie zmuszony porzucić pomysł całkowicie. Z pomocą przyszedł największy streamingowy gigant, który przejął cały projekt. Co wiemy o nowym Pinokio? Kiedy twórcy planują premierę? Odpowiadamy!

Pinokio - o czym jest animacja Netfliksa?

Nowy Pinokio będzie musicalem. Całość została zrealizowana w formie animacji poklatkowej. Narratorem opowieści będzie Ewan McGregor użyczający głosu Świerszczowi, Gepetto przemówi głosem Davida Bradleya, a Pinokio — głosem debiutującego Gregory’ego Manna. Swoje głosy podłożyli również zdobywcy nagrody Oscara m.in. Cate Blanchett, Christoph Waltz i Tilda Swinton. Wyróżnieniem Akademii Filmowej może pochwalić się również reżyser Pinokia. Produkcja dostanie też polski dubbing. Akcja filmu skupi się na drewnianej marionetce wyrzeźbionej przez Geppetto, która ożyje i będzie chciała zostać prawdziwym chłopcem. Główny bohater przyniesie swojemu ojcu jednak sporo problemów.

Sonda
PINOKIO - kiedy ostatni raz oglądałeś bajkę?

Pinokio - kiedy premiera na Netflix?

Film dostał oficjalny tytuł, który brzmi „Guillermo Del Toro: Pinokio”. Nowa animacja będzie miała swoją premierę w serwisie Netflix w grudniu 2022. Poniżej możecie zobaczyć teaser nadchodzącej produkcji.

Stranger Things 4, Skazana, Euforia 2 [NOWOŚCI Netflix, Player, HBO] | ESKA XD - Hotplota #39
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE