Bazylika Jasnogórska

i

Autor: Andrzej Zbraniecki/East News Bazylika Jasnogórska w Częstochowie.

Transmisja

Pasterka Jasna Góra 2023 - o której jest i gdzie oglądać online?

2023-12-22 15:51

Pasterka to uroczysta msza, która odprawia się w nocy z 24 na 25 grudnia jako rozpoczęcie świąt Bożego Narodzenia. Jedna z najbardziej uroczystych pasterek w Polsce odbywa się na Jasnej Górze w Częstochowie. Wielu osób, które nie będą w Wigilię w tym mieście, chciałoby obejrzeć nabożeństwo przez internet. Gdzie i o której szukać transmisji?

Pasterka to msza, która w wielu polskich domach jest świąteczną tradycją. Organizowana jest na cześć oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa i upamiętnia jego przyjście na świat, a także modlitwę osób, które zmierzały do Betlejem. Msza odbywa się w nocy z Wigilii na pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Zazwyczaj o północy, jednak godzina czasami jest zmieniana w zależności od parafii. W Polsce jedna z najpiękniejszych pasterek organizowana jest w Częstochowie. Odbywa się w Bazylice Jasnogórskiej. Świątynia zawsze jest wypełniona po brzegi. Wiele osób wierzących, które nie mogą pójść na uroczystość, chce zobaczyć transmisję na żywo. Sprawdziliśmy, gdzie i o której jej szukać. 

Życzenia na święta 2023 - piękne, wzruszające, szczere i oryginalne. Życzenia dla każdego

Najlepsze świąteczne piosenki. Dzięki nim poczujesz magię świąt

Pasterka Jasna Góra 2023 - transmisja online

Choć na kilku stacjach telewizyjnych pokazywane będą pasterki, żaden kanał nie pokaże transmisji z Bazyliki Jasnogórskiej. Osoby zainteresowane streamem będa musiały skorzystać z internetu. Mszę będzie można obejrzeć na YouTube na kanale Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów.

Pasterka Jasna Góra 2023 - godzina

O której godzinie rozpocznie się transmisja pasterki z Jasnej Góry? W częstochowskiej świątyni msza święta odbywa się o tradycyjnej porze, czyli o północy. Livestream z wydarzenia prawdopodobnie zacznie się chwilę wcześniej. Start transmisji przewidywany jest na 23:55.