Najlepsze horrory o lalkach i klaunach. Już nigdy nie spojrzycie na nie tak samo...

2020-04-27 17:08
Martwa cisza
Autor: screen youtube.com, kanał We Got This Covered screen youtube.com

Wydawać by się mogło, że nie ma nic mniej strasznego niż dziecięca zabawka czy też postać, której celem jest wywołanie uśmiechu. A jednak zarówno lalki, jak i klauni u wielu osób wywołują ciarki na plecach i paniczne przerażenie. Co ciekawe, strach przed klaunami ma nawet swoją nazwę - koulrofobia. Te z pozoru niewinne postacie są bohaterami naprawdę wielu filmów grozy, które na długo pozostają w pamięci.

Najlepsze horrory o lalkach i klaunach - dlaczego wywołują w nas tak duże przerażenie? Naukowcy zadają sobie to pytanie od lat. Na kanwie tych fobii powstało jednak wiele filmów, w których z pozoru coś zupełnie niegroźnego staje się śmiertelnym zagrożeniem. A do tego jest w stanie wzbudzić prawdziwą odrazę. Być może właśnie dla tego horrory z ich udziałem są aż tak popularne?

Najlepsze horrory o lalkach i klaunach

Kinowe hity, które trafią do internetu. Te filmy musisz obejrzeć! #zostańwdomu
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE