Na planie wojennego thrillera - Obława Marcina Krzyształowicza padł ostatni klaps!

2012-01-23 13:32
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Twórcy zostawili sobie na deser efektowną scenę miłosną z udziałem Soni Bohosiewicz – filmowej żony Macieja Stuhra.

Dość szybko okaże się, że zdrada żony to najmniejszy problem Kondolewicza (Maciej Stuhr). Na konfidenta wydano wyrok śmierci. „W dotychczasowej poetyce opowiadania o wojnie moglibyśmy jednoznacznie określić Kondolewicza jako straszną szuję. Na szczęście ponad pół wieku od tamtych wydarzeń możemy rozmawiać o nich trochę inaczej. Dlatego nawet w tak złej postaci jak Kondolewicz możemy starać się znaleźć trochę człowieczeństwa. Dojrzeliśmy wreszcie do tego żeby powiedzieć głośno, że w czasie wojny nie ma „dobrych” i „złych” – mówi Maciej Stuhr.

Akcja „Obławy” rozgrywa się podczas II wojny światowej. Film Marcina Krzyształowicza to z jednej strony historia pokazująca bez upiększeń prawdziwą twarz okupacji, a z drugiej dynamiczny wojenny thriller. Jego głównym bohaterem jest kapral Wydra (Marcin Dorociński), żołnierz partyzanckiego oddziału, który zmaga się nie tylko z Niemcami i polskimi zdrajcami, ale także z własną przeszłością... „Ciężko jest znaleźć we współczesnym polskim kinie tytuły, które traktują o bohaterach i historii w niepomnikowy sposób. Tę sztukę świetnie opanowali Amerykanie. Oni niemal o każdym kawałku swojej historii potrafią nakręcić cudowny film, który wzrusza nawet po wielu latach. „Obława” reprezentuje właśnie takie „amerykańskie” podejście do historii” - mówi Sonia Bohosiewicz.

Zdjęcia do filmu Marcina Krzyształowicza „Obława” rozpoczęły 15 listopada i trwały do 19 stycznia 2012. Realizowane były we współpracy z wytwórnią Alvernia Studios, która zapewniała obsługę planu filmowego. Ekipa gościła w Rytrze, Słomnikach i Luborzycy.

Producentem „Obławy” jest Skorpion Arte („Ki”), a koproducentami Telekomunikacja Polska, Krakowskie Biuro Festiwalowe, ORKA Studio Postprodukcyjne oraz Non Stop Film Service. „Obława” jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie ze środków budżetu Gminy Miejskiej Kraków i Województwa Małopolskiego.

Dystrybutorem najnowszego filmu Marcina Krzyształowicza jest Kino Świat. „Obława” trafi do kin jesienią 2012 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE