Miłość w czasach wojny odc. 7, 8, 9, 10: Pedro zaczyna odzyskiwać wzrok. Fidel oświadcza się Susanie. Somarriba popełnia samobójstwo

2021-11-02 8:29 kg
Miłość w czasach wojny
Autor: materiały TVP

Miłość w czasach wojny odc. 7, 8, 9, 10 streszczenia - co wydarzy się w hiszpańskim serialu wojennym? Premierowe epizody zostaną wyemitowane w dniach 1-4 listopada w TVP 2 o godzinie 21:40. Produkcję będzie można oglądać także w internecie na stronie vod.tvp.pl

Miłość w czasach wojny odc. 7, 8, 9, 10. W północnej części Afryki na terytorium Melilli w 1921 roku trwają walki o terytorium Rif. Zbuntowani Riffianie, prowadzeni przez Abd el-Krima, pokonują armię hiszpańską. Straty obejmują tysiące ofiar. Postanowieniem królowej Hiszpanii, Wiktorii Eugenii, Hiszpański Czerwony Krzyż deleguje grupę pielęgniarek dowodzących przez księżną Maríę del Carmen do stworzenia szpitali we wszystkich obszarach konfliktu. W ogniu bitwy hiszpańskim żołnierzom sił dodają uczucia. Pielęgniarki i żołnierze po obu stronach linii ognia, ratując życie, odnajdują nadzieję, miłość i przyjaźń.

NAJDŁUŻSZE SERIALE [Promyk nadziei/Kozacka miłość/Przysięga/Elif] RANKING | ESKA XD - Hotplota #33

Miłość w czasach wojny - odcinek 7

Magdalena zaczyna sobie zdawać sprawę, że zakochała się w Larbim i chce odwołać ślub z Danielem. Księżna wbrew zaleceniom lekarzy wraca do pracy. Roman jest ojcem dziecka Raquel i zaczyna ją szantażować. Raquel kradnie pieniądze z kuchni, by się go pozbyć. Kapitan Somarriba usiłuje zabić Andresa, ale sam zostaje ranny. Pedro zaczyna odzyskiwać wzrok. Księżna przyjmuje Larbiego na nowo do pracy. Pod wpływem nacisków pułkownika Marqueza zgadza się na prześwietlenie i informuje zespół o swoim zdrowiu. Dowództwo traci łączność z ekspedycją ratunkową i doktorem Calderonem. 

Miłość w czasach wojny - odcinek 8

Zdumiony Fidel dowiaduje się, że porucznik, którego uratował, to Andres Pereda, narzeczony Julii. Informuje go, że Julia i jej brat, Pedro, są w Melilli, a Julia przyjechała z Korpusem Dam, by odszukać jego i brata. Magdalena pisze list do narzeczonego Daniela, że z powodu wątpliwości, jakie ją naszły, nie może za niego wyjść. Veronica sprytnie wywozi Pedra z więzienia i nakłania doktora Guillerma, by zoperował mu oczy. Pilar odkrywa, że pieniądze z kasetki w kuchni zniknęły. Usiłuje powiedzieć Luisowi, że Raquel coś ukrywa, ale ten nie chce o tym słyszeć. Fidel, Andres i Somarriba zostają uratowani przez drugą ekspedycję (wcześniej nawiązują łączność z Dowództwem z posterunku, do którego udaje im się dotrzeć), i dzięki pomocy Maura, Rachida. W Dowództwie czekają na nich Julia i Susana.

Sonda
Czy oglądasz Miłość w czasach wojny?

Miłość w czasach wojny - odcinek 9

Julia na wyznanie miłości Fidela odpowiada wymownym pocałunkiem, jednak nie może zostawić Andresa. Pułkownik Marquez nie wierzy Andresowi, że Silva zdradził i nasłał na niego kapitana Somarribę, by go zabił. Zastraszony przez Silvę Somarriba udaje, że niczego nie pamięta. Do Melilli przyjeżdża królowa z nową Damą Korpusu, Fernandą de Agüero i planami budowy przychodni dla ubogich, szpitala cywilnego i domu opieki dla ubogich matek. Fidel podpowiada jej, że potrzebne są też szpitale polowe. Pilar podsłuchuje rozmowę Raquel z Damaso i dowiaduje się, że ojcem jej dziecka jest Roman, który ją szantażuje. Próbuje powiedzieć o tym Luisowi, ale ten nie chce jej słuchać. 

Miłość w czasach wojny - odcinek 10

Mimo że Luis się z nim rozmówił i zagroził mu, Roman nadal szantażuje Raquel i jej ojca. W trakcie nieprzyjemnej kłótni Raquel godzi go przypadkiem nożem w brzuch i nieprzytomny trafia na stół operacyjny Szpitala Czerwonego Krzyża. Fidel oświadcza się Susanie na przyjęciu wydanym na cześć królowej i oboje dostają jej błogosławieństwo. Królowa wyraża też zgodę, by chora Carmen została w Melilli jeszcze przez miesiąc. Pedro odzyskuje wzrok, a ponieważ Andres postanawia wrócić na front (właśnie rozpoczyna się kampania ODWET i z Hiszpanii napływają posiłki), on też nie chce być gorszy. Somarriba wyznaje, że Komendant Silva rozkazał mu zabić Andresa i Silva ma trafić do aresztu. Wcześniej próbuje z zemsty na Andresie zabić Julię, ale ostatecznie popełnia samobójstwo. Pułkownik Marquez godzi się na organizację szpitali polowych i na kursy dla Dam Asystentek, które poprowadzą lekarze. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE