Milczenie jest złotem (2010) KINO

2010-09-08 19:32
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Nowa polska komedia romantyczna!

Inge podkłada zawodowo głos do reklam radiowych, marząc o śpiewaniu i tworzeniu autorskich audycji. Niestety, brak pewności siebie i nakładające się niepowodzenia: odkrycie zdrady partnera i dokuczliwa szefowa, nie służą podniesieniu samooceny bohaterki. Wszystko się zmienia, kiedy pewnego dnia Inge zostaje obdarowana bukietem kwiatów przez przystojnego Nieznajomego. Mężczyzna wręcza jej kwiaty, całuje w usta i odchodzi, zanim zaskoczona kobieta jest w stanie ochłonąć. Wydarzenie na tyle szokuje Inge, że… traci głos.

Dla niemej osoby nie ma miejsca przed mikrofonem, zatem Inge próbuje ukryć dolegliwość, korzystając z montowanych wcześniej archiwalnych odpowiedzi, co prowadzi do serii niezwykle zabawnych komplikacji w jej życiu prywatnym i zawodowym.

Równocześnie Inge szuka tajemniczego mężczyzny, za sprawą którego straciła głos, wierząc, że tylko on może ją odczarować. Wkrótce wyjdzie na jaw, że nieznajomy romantyk - rysownik komiksów Piotr – sam został zaczarowany przez Inge i rozpoczął własne poszukiwania kobiety swoich marzeń. Czy zdołają się nawzajem odnaleźć?


Milczenie jest złotem (komedia romantyczna, Polska, 2010, 98 min)
premiera: 10 września 2010 (Polska) 2010-09-10 10 września 2010 (Świat)

scenariusz i reżyseria: Ewa Pytka
obsada: Aneta Todorczuk-Perchuć, Jan Wieczorkowski, Edyta Olszówka, Jan Frycz, Magdalena Szejbal
NAJNOWSZE