Matylda, odcinek 13 Matylda (Maria Kowalska)

i

Autor: VOD Matylda, odcinek 13 Matylda (Maria Kowalska)

seriale

„Matylda” odc. 13 - kiedy i gdzie oglądać finał serialu?

2024-05-25 23:57

Po ogromnym sukcesie, jaki niewątpliwie odniósł serial „Zatoka szpiegów”, na antenie Telewizji Polskiej zadebiutowała „Matylda”. Kostiumowa produkcja, opowiadająca losy zbuntowanej córki powstańca styczniowego, również skradła serca widzów, którzy są niezwykle ciekawi, w jaki sposób zakończą się losy ukochanych bohaterów. Kiedy wyemitowany zostanie ostatni odcinek „Matyldy”?

„Matylda” gości na ekranach naszych telewizorów od kilku tygodni i niezmiennie przyciąga ogromną rzeszę widzów. W każdym odcinku nie brakuje nagłych zwrotów akcji, które nie pozwalają nawet na moment oderwać się od seansu. W produkcji nie mogło zabraknąć również czarnych charakterów, które „dbają” o to, by nie było nudno. Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Wielkimi krokami zbliża się finał serialu, podczas którego pożegnamy się z ukochanymi bohaterami. Kiedy emisja ostatniego odcinka?

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6

„Matylda” odcinek 13 - kiedy oglądać?

Emocjonujący finał „Matyldy” zostanie wyemitowany już w niedzielę, 26 maja 2024 roku, o godzinie 20:20 w TVP1.

„Matylda” odcinek 13 - streszczenie

Matyldę dręczą koszmary senne, a fizycznie również nie czuje się dobrze. Ma jednak przy sobie matkę i dostaje też list od prawnika potwierdzający, że jest osobą wolną i może dysponować swoim losem. Tymczasem Rubin, który stracił jedno oko, próbuje zachowywać się tak jakby nic się nie stało. W restauracji w Lublinie widać, że powoli traci wpływy i jest lekceważony przez obsługę. Na domiar złego Izabella postanawia uciec od niego razem z Urszulką. W powozie czeka na nią Adam Różański. Rubin nie może udać się w pogoń za nimi, bo jego pojazd ma awarię. Z kolei Tadeusz Biliński ukrywa się w lesie, gdyż jest nadal poszukiwany przez policję, a za jego schwytanie wyznaczona jest wysoka nagroda. Matylda i Wanda odwiedzają go i snują plany o wyjeździe. Robert jest gotowy jechać razem z nimi. Matylda czuje się coraz gorzej. Rubin, który przyjeżdża namówić ją do powrotu do pałacu, jest świadkiem jej słabości i daje mu to do myślenia. Robert także zaczyna się domyślać, że Matylda jest w ciąży, ale ona nie jest gotowa do rozmowy na ten temat. Ada wraca do pracy u Różańskich i dostaje list od Wichra. Jeremi pisze, że został oszukany przez Zbycha, ale mimo to wyprawia się do Ameryki.

Dochodzi w końcu do ślubu Aleksandry z Sokołowem. Wśród weselnych gości nie ma Adama i Izabelli, którzy urządzają się w Warszawie. Matylda zdradza Robertowi, że spodziewa się dziecka, ale nie będzie to jego dziecko. Boden reaguje na tę wiadomość bardzo emocjonalnie, zawiedziona Matylda postanawia opuścić dwór w Brzezinie. Rubin robi zasadzkę na Izabellę i Adama i uprowadza ich z Warszawy. Boden uświadamia sobie, że mimo wszystko kocha Matyldę i rozpoczyna jej poszukiwania. Tak trafia do Bilińskiego i niechcący zdradza mu, że jego córka jest ofiarą gwałtu. Robert znajduje Matyldę na stacji w Lublinie i prosi o wybaczenie. Wanda opowiada Matyldzie historię waśni pomiędzy jej ojcem i Rubinem, która doprowadziła do tylu tragedii. Tymczasem Biliński zasadza się na powóz Rubina, w którym jadą również Adam i Izabella. W lesie wywiązuje się walka, w której przypadkowy strzał trafia Izabellę. Adam każe wezwać do niej Bodena. Biliński i Rubin toczą ze sobą walkę na śmierć i życie.