Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Wiek, żona, choroba - co wiemy o aktorze?

2021-10-24 19:22 MK
Krzysztof Kiersznowski
Autor: Artur Zawadzki/REPORTER

Krzysztof Kiersznowski był jednym z najpopularniejszych polskich aktorów. Nic dziwnego, że aż tak wiele osób nie może pogodzić się z informacją o jego śmierci. W artykule przypominamy najważniejsze informacje dotyczące odtwórcy roli Wąskiego z Kilera.

Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Wiek, żona, choroba - oto informacje, których najczęściej poszukiwali internauci w kontekście jednego z najpopularniejszych polskich aktorów filmowych oraz teatralnych. Przez lata swojej kariery zawodowej artysta stworzył wiele kultowych kreacji, które na stałe zapisały się na kartach polskiej kinematografii. Polska publiczność kojarzyła go przede wszystkim z ról w takich hitach jak Kiler, Vabank czy też Statyści. Krzysztof Kiersznowski grał też w serialach, między innymi w Barwach szczęścia oraz w Blondynce.

Krzysztof Kiersznowski - wiek

Informacja o śmierci Krzysztofa Kiersznowskiego zaskoczyła wszystkich 24 października 2021 roku. Popularny aktor zmarł w wieku 70 lat. Urodził się 26 listopada 1950 roku.

Krzysztof Kiersznowski - żona

Aktor był żonaty z Francuzką Martin, która pracowała w dyplomacji, a dokładniej we francuskiej ambasadzie. Para doczekała się dwojga dzieci - syna Maksa i córki Katarzyny.

Sonda
Najlepsza rola Krzysztofa Kiersznowskiego to?

Krzysztof Kiersznowski - teledysk

Zmarły w 2021 roku aktor ma też na swoim koncie rolę w teledysku zespołu disco polo. Mowa o klipie do piosenki To nie przyjaźń tylko miłość z repertuaru grupy Classic. Udział Krzysztofa Kiersznowskiego w produkcji znacznie wpłynęła na jej popularność w sieci. Wideo ma blisko 50 milionów odsłon!

Krzysztof Kiersznowski - choroba

Doniesienia na temat złego stanu zdrowia aktora regularnie pojawiały się w sieci. On sam nie komentował nigdy doniesień na temat swojego życia prywatnego, a gdy w 2020 roku pojawiły się plotki o jego pobycie w szpitalu, na fanpage'u serialu Barwy szczęścia pojawiły się zdjęcia p. Krzysztofa, za pośrednictwem których zdementował on informacje o zrezygnowaniu z grania w serialu ze względu na stan zdrowia. Wiadomo, że aktor od lat walczył z nowotworem.

Prawdziwy grób Klossa. Pierwowzory literackie i filmowe. Niezapomniani
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE