“Kartoteka policyjna” – nowy serial Apple TV+ wart obejrzenia? Opinie są (niemal) jednoznaczne

i

Autor: Apple TV+ “Kartoteka policyjna” – nowy serial Apple TV+ wart obejrzenia? Opinie są (niemal) jednoznaczne

Serialowe nowości

Apple TV+ z kolejnym świetnym kryminałem. O czym opowiada “Kartoteka policyjna”?

2024-01-11 14:08

“Kartoteka policyjna” (ang. “Criminal Record”) to nowość od platformy Apple TV+, która – ponoć – przypomina nam, za co pokochaliśmy kryminały. Serial zgarnia naprawdę dobre recenzje i wygląda na to, że okaże się jedną z najlepszych premier miesiąca.

“Kartoteka policyjna” – nowy serial Apple TV+ wart obejrzenia? Opinie są (niemal) jednoznaczne

Choć Apple TV+ utraciło swój status serwisu pewniaka, w którym znaleźć mogliśmy wyłącznie produkcje prezentujące naprawdę wysoki poziom, co jakiś czas dostarcza nam prawdziwe perełki. Dopiero co (no dobra, pod koniec ubiegłego roku) ukazał się kolejny sezon “Kulawych koni” z Garym Oldmanem w roli głównej, a “Silos” przez wielu zaliczany jest w poczet najlepszych produkcji ostatnich miesięcy, a już teraz do biblioteki wjechał nowy kryminał. I choć – jak zgodnie twierdzą krytycy – “Kartoteka policyjna” nie grzeszy oryginalnością, ma w sobie tyle uroku, że dowozi aż miło.

W serwisie Rotten Tomatoes serial pochwalić się może wynikiem 84% pozytywnych ocen od krytyków i aż 90% od widzów. Chwalą oni przede wszystkim klimat serialu, stale utrzymujące się napięcie, konstrukcję na modłę Hitchcocka i dobre aktorstwo – w rolach głównych wystąpili Peter Capaldi i Cush Jumbo.

Najlepsze seriale ostatnich lat — subiektywna lista TOP10

“Kartoteka policyjna” – o czym opowiada serial i ile odcinków liczy?

W sercu Londynu anonimowe zgłoszenie wciąga dwoje błyskotliwych śledczych – młodą kobietę u progu kariery i wpływowego mężczyznę zdeterminowanego bronić swojego dobrego imienia - w walkę o naprostowanie błędnie wymierzonej przed laty sprawiedliwości. “Kartoteka policyjna” liczy łącznie osiem odcinków, w ofercie Apple TV+ znajdziecie obecnie trzy, reszta ukazywać się będzie co tydzień w środy.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?

Najlepsze seriale kryminalne. TOP5 produkcji, obok których nie sposób przejść obojętnie

Najdroższe majtki świata? Te rekwizyty z filmów SPRZEDANO ZA MILIONY | To Się Kręci #16