Karate Kid (2010) KINO

2010-09-23 21:19
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Wyzwanie jakiego sobie nie wyobrażał.

„Karate Kid” w nowej odsłonie z pewnością nie przynosi wstydu serii będąc na poziomie nie niższym niż kontynuacje filmu z 1984 roku.

W rolę młodego czarnoskórego adepta sztuk walki wciela się Jade Smith (producentami filmu są rodzice młodego aktora ). W roli mentora Jackie Chan. Realia opowiadanej historii różnią się jednak od oryginału.

12-letni Dre Parker (Jaden Smith) mógłby zostać najpopularniejszym dzieciakiem w Detroit, gdyby ścieżki kariery jego matki (Taraji P. Henson) nie zawiodły ich obojga do Chin. Chociaż początkowo Dre ma problemy ze znalezieniem przyjaciół, udaje mu się zaprzyjaźnić z koleżanką z klasy Mei Ying.

Wkrótce jednak okazuje się, że różnice kulturowe wykluczają taką znajomość, a co więcej, klasowy chuligan, Cheng staje się wrogiem Dre. Chłopiec słabo zna karate i dlatego w świecie kung fu, Cheng z łatwością rzuca go na deski. Samotny w obcym kraju, Dre nie ma przyjaciół, do których mógłby się zwrócić. Wyjątkiem jest konserwator w budynku, w którym mieszka, pan Han (Jackie Chan) – mistrz kung fu.

Zaczynają treningi, zawiązuje się między nimi przyjaźń i przygotowują się do wzięcia udziału w turnieju kung fu, w którym Dre będzie musiał stanąć twarzą w twarz z Chengiem. Ponieważ Han uczy Dre, że w kung fu nie chodzi o uderzenia i odpieranie ataków, ale dojrzałość i opanowanie, stawienie czoła chuliganom może okazać się dla chłopca walką życia.


Karate Kid (2010, USA, Chiny, 140 minut)

Reżyseria: Harald Zwart
Obsada: Jackie Chan, Jade Smith, Taraji P.Henson

NAJNOWSZE