Julia Garner jako Silver Surfer w “Fantastycznej Czwórce” Marvela

i

Autor: MICHAEL TRAN/AFP/East News; Marvel Comics Julia Garner jako Silver Surfer w “Fantastycznej Czwórce” Marvela

Kino superbohaterskie

Silver Surfer jednak będzie kobietą i zagra ją gwiazda Netfliksa. Co na to fani Marvela?

2024-04-04 12:21

Plotki się częściowo potwierdziły – w nowej “Fantastycznej Czwórce” Silver Surfer w istocie będzie kobietą, ale nie zagra jej Anya Taylor-Joy. Włodarze Marvel Studios postawili bowiem na Julię Garner. I choć wielu internautów narzeka, miłośnicy Domu Pomysłów odpierają ich ataki.

Julia Garner jako Silver Surfer w “Fantastycznej Czwórce” Marvela

Silver Surfer to ikoniczna postać z komiksów Marvela, nieodzownie związana z Fantastyczną Czwórką, nie mogło jej zatem zabraknąć w nowej wersji opowieści o Pierwszej Rodzinie. Tym razem będzie to jednak kobieta i, wbrew pogłoskom, nie zagra jej gwiazda “Gambitu królowej”, Anya Taylor-Joy. Zamiast niej angaż otrzymała Julia Garner – laureatka Złotego Globu i Emmy za rolę w “Ozark”, którą możecie kojarzyć też z “Inventing Anna” i “Asystentki”.

SPRAWDŹ TEŻ: “Matrix 5” powstanie, ale będą pewne (istotne) zmiany

Choć włodarze Marvel Studios milczą na ten temat, zagraniczne media donoszą, że Garner wykreuje postać Shalli-Bal, która zadebiutowała w 1968 roku w pierwszym numerze komiksu “Silver Surfer”. Była ona ukochaną Norrina Radda, który chcąc ocalić jej życie, zgodził się zostać sługusem Galactusa. Krążą zresztą pogłoski jakoby sam Galactus też miał pojawić się w nowej “Fantastycznej Czwórce” i to z twarzą Javiera Bardema.

Wróćmy jednak do Julii Garner – postawienie na żeńską wersję Silver Surfera spotkało się oczywiście z oporem ze strony niektórych widzów, którzy już krzyczą o wciskaniu kultury woke, gdzie tylko popadnie.

- Historia Norrina Radda jest niesamowita! Dzięki Disney, że to spie***yliście

- To co, kto chce zbojkotować ze mną ten film?

- Tak, bo WSZYSCY fani Marvela prosili o ŻEŃSKĄ wersję Silver Surfera!!! Gwarantuję, że tego nie chciało tego nawet 5% fanów.

W kontrze do nich stanęli fani, którzy rzeczywiście czytali komiksy Marvela i wiedzą, że taka decyzja studia nie jest pozbawiona sensu, a powyższe narzekania są – ich zdaniem – grubą przesadą.

- W komiksach występuje żeńska wersja Silver Surfera. Owszem, wolałbym najpierw zobaczyć historię Radda, ale obsadzili świetną aktorkę, więc zobaczymy, jak to wyjdzie.

- W komiksach jest dwóch Silver Surferów, a jeden z nich jest kobietą. Sprawdźcie to sobie.

- Oczywiście, że się buntują używając klasycznego “woke” argumentu, nie znając przy tym postaci i jej różnych wcieleń z komiksów, które śmiało można przenieść teraz na ekran.

“Fantastyczna Czwórka” – premiera filmu już w przyszłym roku

Za kamerą stanął Matt Shakman, który pracował wcześniej przy “WandaVision” i ma w swoim dorobku pojedyncze odcinki “The Boys”, “Sukcesji”, “Fargo”, “Wielkiej” i “Gry o tron”. Scenariusz opracował zaś Josh Friedman (“Wojna światów”, “Avatar”).

W głównej obsadzie znaleźli się: Pedro Pascal (Reed Richards aka Mr. Fantastic), Vanessa Kirby (Sue Storm aka Invisible Woman), Joseph Quinn (Johnny Storm aka Human Torch) i Ebon Moss-Bachrach (Ben Grimm aka The Thing). Premierę nowej “Fantastycznej Czwórki” wyznaczono na 25 lipca 2025 roku.

SPRAWDŹ TEŻ: Aktorzy zmarnowani przez Marvela. Ich potencjału nie wykorzystano w filmach MCU

Najlepsze filmy o superbohaterach. TOP 5 produkcji superhero

Jak dobrze znasz filmy Marvela? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię siostra Natashy Romanoff?
Czarna Wdowa film
Filmowe hity, które mogły nie powstać? Znachor, Iron Man i Titanic to nie wszystko | To Się Kręci #26