John Wick

i

Autor: Rex Features/East News John Wick 5 powstanie? Kiedy premiera nowej części?

FILMY AKCJI

John Wick 5 oficjalnie powstaje! To jednak nie koniec dobrych wiadomości

2023-05-29 11:36

John Wick 5 powstanie! Kontynuacja przygód słynnego zabijaki miała zostać nakręcona zaraz po zakończonych zdjęciach do czwartej części. Tak się jednak nie stało, co sprawiło, że kolejna odsłona stanęła pod znakiem zapytania. Teraz okazuje się, że Keanu Reeves wróci na plan i ponownie skopie kilka tyłków. To jednak dopiero początek!

John Wick pierwszy raz pojawił się na ekranie w 2014 roku i już wtedy wywołał wiele zamieszania. Zemsta głównego bohatera, którą mogliśmy oglądać w pierwszej części, tak spodobała się widzom, że zdecydowano się nakręcić drugi tytuł. Sequel pojawił się jednak dopiero trzy lata później. Niewiele mniej musieliśmy czekać na trzecią odsłonę, która również całkiem nieźle przyjęła się wśród fanów. W 2019 roku potwierdzono, że wystartowały prace nad czwartą odsłoną, która pierwotnie miała pojawić się na wielkim ekranie jeszcze w 2021, ale pandemia opóźniła premierę, a do tego Keanu Reeves miał kilka zobowiązań związanych z "The Matrix Resurrections". Na szczęście film pojawił się w marcu 2023. Wygląda na to, że przygody Wicka jeszcze się nie znudziły fanom, a nawet samym twórcom!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Majtki Waltera White'a sprzedane! Poszły za taką kasę, że sam aktor nie mógł w to uwierzyć

Jak nakręcono film JOHN WICK 4? | To Się Kręci #12

John Wick 5 powstanie! Plany twórców są ambitne

Słynny zabijaka stał się bogaczem, bo globalne wpływy serii przekroczyły przychód właśnie miliarda dolarów. I ciągle rośnie! Co ciekawe, najlepiej sprzedała się czwarta część, więc nic dziwnego, że studio nie chce porzucić kasowych przygód z Keanu Reevesem. Wytwórnia Lionsgate oficjalnie potwierdza, że "John Wick 5" powstanie! Na temat kontynuacji wypowiedział się producent Joe Drake, twierdząc, że projekt jest jednak we wczesnym etapie rozwoju. Co jednak może zainteresować wielu widzów, to fakt, że na piątej części się nie skończy, bo twórcy planują kolejne spin-offy, seriale, a nawet... gry wideo!

Jak wiecie jak wiecie, „Ballerina” to pierwszy spin-off, który ukaże się w przyszłym roku. Pracujemy nad trzema innymi, w tym nad Johnem Wickiem 5 i serialem The Continental, który wkrótce pojawi się na antenie. Tak więc rozwijamy ten świat, a kiedy pojawi się piąty film, będzie on jego częścią, będzie naturalną konsekwencją tego, jak zaczynamy opowiadać te historie. Ale możesz spodziewać się regularnych dawek Johna Wicka." - stwierdził szef studia Lionsgate

Spin-offy Johna Wicka nadchodzą!

O tym, że żeńska wersja Johna Wicka zmierza do kin pisaliśmy już jakiś czas temu na naszej stronie. W główną rolę zabójczyni i mistrzyni baletu wcieli się Ana de Armas. Informacja na temat fabuły jest jeszcze trzymana w tajemnicy, chociaż wiemy, że ponownie będziemy świadkami zemsty. Bohaterka ma powybijać wszystkich, którzy zabili członków jej rodziny. Co ciekawe w obsadzie nie zabraknie Keanu Reevesa, a nawet Iana McShane jako kierownika hotelu Continental. Premiera "Balleriny" odbędzie się 7 czerwca 2024 roku. Twórcy szykują też prequel "Johna Wicka" o tytule "The Continental", który przybliży nam sposób działania sieci hoteli dla zabójców. W tym przypadku będzie to serial, a dokładniej trzy 90-minutowe odcinki. Premierę odbędzie się we wrześniu 2023 roku w serwisie Amazon Prime Video.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE